Uber, Berlin'de Yasaklandı

Uber, Berlin'de Yasaklandı

Kolay taksi ve löks şöförlü araç çağırma hizmeti Uber, Almanya/Berlin de yasaklandı. Berlin Sivil ve Ruhsatlandırma İşleri Kamu İdaresi tarafından, Uber'in kullanıcılarını tehlikeye attığı gerekçesi ile Berlin de yasaklandığını açıkladı.

Uber tarafında ise bir itiraz hamlesi hazırlığı yapılacağı belirtiliyor. Şirketin itiraz nedeni ise kullanıcıların kullanım özgürlüğü olacak. Çünkü, Uber tarafından belirtilene göre, kullanıcılar hizmetlerini kendi özgür iradeleri çerçevesinde kullanıyorlar ve bunu engellemenin kullanıcı özgürlüğünü kısıtladığını ifade ediyorlar.

Almanya Berlin de UberLux, UberBlack ve UberPop servisleri kullanıma sunulmuştu. Kararın iptal olmaması Uber tarafında bir zarar etkisi yapacağı görünüyor olsa da Uber, haklı olduklarını ve yasağın kısa sürede kalkmasını beklediklerini ifade ediyor.

Yasak ise Berlin de Uber kullanımını tam anlamı ile engelliyor. Uber kullanımı durumunda 25 bin euro'ya varan cezalar uygulanabiliyor. Ancak geçtiğimiz nisan ayında Uber'e karşı taksicilerin ve vatandaşların birlikte gerçekleştirdiği eylemler Berlin halkının da genel olarak Uber kullanımına karşı olunduğunu gösteriyor.

Ayrıca aynı Nisan ayında Berlin de ki taksiciler tarafından Uber’e bir dava açılmış ve davayı Taksiciler kazanmıştı. Bakalım Uber, Berlin'de nasıl bir hamle ile vatandaşların ve taksicilerin güvenini kazanacak.

Traces Uygulaması İle Bıraktığınız Mesajın Yeri Çok Önemli

YORUMLAR