Uber'den Sürücülerine Kaza Sigortası Desteği

Uber Sürücülerine Kaza Sigortası Desteği

Ulaştırma devi Uber, çalışanlarını korumak amacıyla önemli bir adım attı. Şirket, sistemi kullanan taksiciler de dahil olmak üzere yaklaşık 10 bin sürücü ortağı için kaza sigortası uygulaması başlattı.

Sürücülerini, kazalardan doğan maliyet ve gelir kaybı riskine karşı korumayı amaçlayan Uber, kaza sigortasının primlerini de kendisi ödüyor.

Sistemde çalışan taksicileri de kapsayacak şekilde Türkiye'deki tüm sürücü ortakları için başlatılan geniş kapsamlı bu programda AXA Sigorta ile işbirliği yapıldı. Program kapsamında sunulan İş Ortağı Ferdi Kaza Sigortası, Uber sürücü ortaklarını yolculukları esnasında gerçekleşebilecek kazalardan doğan maliyet ve gelir kaybı riskine karşı korumayı hedefliyor.

Sürücü İş Ortağı Ferdi Kaza Sigortası olarak adlandırılan bu sigorta, Uber yolculuğu esnasında geçerli olmak üzere Türkiye'deki tüm Taksi ve Uber XL sürücüleri için uygulanacak. Sigorta primlerinin Uber tarafından ödendiği bu sigortada, yolculuk esnasında gerçekleşen kazalar sonucu oluşan tedavi masrafları ile ölüm veya kalıcı iş göremezliği, yatarak tedavi veya yaralanmalara bağlı gelir kayıpları için günlük ödemeler yer alıyor.

Uber’in Türkiye’de 3 bini taksi sürücüsü olmak üzere yaklaşık 10 bin sürücü ortağı bulunuyor.