Uber Logosunu Değiştirdi, İşte Yeni Logonun Anlamı

Ülkemizde kullanılması yasak hale gelen Uber, geçtiğimiz gün logosunu yeniledi. Konu hakkında açıklama yapan ve yeni logonun anlamını duyuran CEO, sadeliğe ve 'U' harfine önem verdiklerini dile getirdi.

Şirketin kendi yazı fontu olan Uber Move ile geliştirilen ve yalnızca 'U' harfinin büyük olduğu logonun siyah üzerine beyaz renk ile yazıldığı görülüyor. Tüm platformları için bu logoyu kullanacaklarını duyuran CEO Dara Khosrowshahi, Uber Eats sisteminin de güncellendiğini belirtti.

Yeni logo hakkında Uber sözcüsü verdiği demeçte "U'yu geri getiren Uber uygulaması için yeni, basitleştirilmiş bir logoyu duyurmaktan heyecan duyuyoruz ve hizmet verdiğimiz 660 şehir için yeni logomuzu tanıtıyoruz" şeklinde konuştu. Ancak logo hakkındaki asıl açıklama CEO Khosrowshahi'den geldi.

U ile b harfleri arasındaki siyah düz kısmın, kıvrımlı yollar arasındaki bağlantı olduğunu ifade eden CEO, dünya üzerindeki çeşitli yolları göz önünde bulundurarak bu tasarımı ortaya koyduklarını dile getirdi. Ayrıca yeni logo ile birlikte Uber'in yalnızca taksi çağırma üzerine değil, scooter, e-bisiklet, araba kiralama ve daha fazlası için kullanılabileceği belirtildi.