Uber Logosunu ve Kurumsal Kimliğini Değiştirdi

Uber Logosunu ve Kurumsal Kimliğini Değiştirdi

Dünya üzerinde birçok ülkede faaliyet gösteren Uber, kullanıcılarına ucuz ve konforlu seyahat vadediyor. Taksicilerle sürekli tartışmaları devam eden şirket, kurulduktan yıllar sonra kurumsal kimliğinde değişiklik yapma yoluna gitti.

Uber şirketi ilk olarak klasik "U" harfini barındıran eski logosunu değiştirerek mobil uygulamalarını güncelledi. Yeni logoda yuvarlak daire içerisinde bulunan kare nokta simgesi dikkat çekiyor. Uber'in yenilenen logosunun ise gelişmeye ve geliştirmeye açık olan şirket anlamına geldiği söylenmekte. Uber’in en önemli özelliği olan ve kullanıcıların en çok karşısına çıkan logosundaki bu yenilikçi değişikliği tam zamanında yaptığını düşünüyoruz.

Bu arada Uber yeni kimliğini sadece logosunu değiştirerek tanıtmadı elbette. Uber markasını internet siteleri ve görsellerinin üzerine artık Sans Serif yazı tipiyle yazacak. Bu sayede en uzak noktadan bile Uber şirketinin gözükebileceği savunuluyor. Şirket CEO'sunun yaptığı basın açıklamasında, Uber'in artık maddi anlamda iyice değerlendiği ve bu yüzden de bu yenilikçi kurumsal kimliğe geçiş yapıldığı söylendi. Yani Uber bu yenilenen yüzüyle yeni yatırımların kapısı açıyor.

Uber'in uygulama içerisindeki arayüzünde de renklendirme yapıldı. Eskiden sadece siyah ve beyaz'ı kullanan Uber, bu renklerin kullanıcılarda soğukluk uyandırdığını savunarak uygulamasında farklı renklere geçmeyi tercih etti.

Uber'in yeni kurumsal kimliği kullanıcı çevresi tarafından oldukça beğenildi. Şirketin önümüzdeki günlerde yeni yüzüyle birlikte daha farklı pazarlara açılması hedefleniyor.

Uber'in Bir Numaralı Rakibi Lyft, Suudi Arabistan'dan Büyük Bir Yatırım Aldı

YORUMLAR