Uber, Londra Lisansını Geri Kazanmak İçin Anlaşmaya Hazır

Uber, Londra Lisansını Geri Kazanmak İçin Anlaşmaya Hazır

Geçtiğimiz günlerde Londra Belediyesi’nin ulaşım birimi Transport for London (TfL), Uber'in lisansının iptal edildiğini ve faaliyetlerinin yasaklandığını duyurmuştu. Bunun üzerine Uber, Londra'daki yetkililerin kentteki lisansını geri vermesi için harekete geçti. Gelen haberlere göre şirket, Londra'daki yetkililerle anlaşmak için taviz vermeye hazır. 

Hızla büyüyen Uber için büyük darbe niteliği taşıyan karar 2 gün önce gündeme bomba gibi düşmüştü. Cezai suçların bildirilmemesi ve sürücüler ve diğer güvenlik konularında yeterli kontrollerin yapılmaması nedeniyle Uber'in lisansının 30 Eylül tarihinden itibaren yenilenmeyeceğini açıklayan yetkililer herkesi şaşkına uğratmıştı. Şimdi ise ararı tersine çevirmek için harekete geçen şirket, bazı medya kanallarına açıklamalarda bulundu.

Sunday Times'ın haberine göre Uber, Londra'daki ulaşım birimiyle görüşerek taviz vermeye hazır olduklarını bildirdi. Gazeteye konuşan Uber'in Londra'daki Genel Müdürü Tom Elvidge, "Değişiklik yapılmasını istemesekte kararı tersine çevirmek için neler yapabileceğimizi bilmek isteriz. Ancak bu diyalog gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

Sunday Times, Uber'in vereceği tavizlerin yolcuların güvenliği ve sürücüler için fayda sağlayacağını  söylüyor. Ayrıca, çalışma saatleri ve tatil ücretleri için iyileştirmeler yapılması da öngörülüyor. Transport for London (TfL) ise henüz bir açıklama yapmadı.

YORUMLAR