Uber Uygulamasını Kullanarak Ramazan Ayı Yiyecek Bağışları Yapabileceksiniz

Uber Uygulamasını Kullanarak Ramazan Ayı Yiyecek Bağışları Yapabileceksiniz

Ramazan ayında, ihtiyaç sahiplerine gıda bağışınızı kolayca yapabilmeniz için Uber araç servisi Türk Kızılayı ile bir araya geldi. 11-13 Haziran tarihleri arasında, bir Uber çağırarak Ramazan Ayı erzak bağışlarınızı ücretsiz olarak Türk Kızılayı’na ulaştırabilir ve "bağış kampanyasına" siz de katkıda bulunabilirsiniz.

Bağışlar Nasıl Yapılacak?

Henüz bir Uber uygulamanız yoksa hiç üzülmeyin. Bu uygulamayı hemen aşağıdan indirebiliyorsunuz.

Bu işlemin hemen ardından, 11-13 Haziran tarihlerinde 09:00 – 16:00 saatleri arasında uygulamayı açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Uber uygulamasının hemen altında bulunan "Bağış" butonundan bulunduğunuz konuma bir araç isteyin. Gelen araca bağışlamak istediğiniz bozulmamış, konserve veya paket yiyeceklerinizi teslim edin. Ancak dikkat edin, bağış yapacağınız yiyecek malzemelerin son kullanma tarihine en az 6 ay kalmış olmalı. Açık, bozuk, sudan etkilenmiş, yırtık paketler bağışlamaktan çekinin. Bağışlayacağınız gıda malzemeleri, açılmamış paket kuru bakliyat, makarna, pirinç, un, şeker, bebe bisküvisi, konserve ton balığı, mısır, fasulye, bezelye gibi malzemeler olabilirler. Daha makbule geçecektir.

Eğer sizin bulunduğunuz konuma yakın bir araca ulaşamıyorsanız, yine de bağış yapabiliyorsunuz. Bunun için; UBERLEPAYLAS yazıp 2868’e bir SMS göndermeniz yetiyor. Bu yöntemle 1 SMS için 10 TL, 4 SMS için 40 TL’lik bir Ramazan kolisi bağışlayabilmeniz mümkün kılınmış durumda. Bağışladığınız miktar cep telefonu faturanıza yansıtılıyor, böylece fatura hesabınızı da şaşırmıyorsunuz.

'Uber Yasaklandı' Haberi Uber Türkiye Tarafından Yalanlandı!

Uber 2020 Yılında Müşterilerini 'Uçuracak'

Uber, Google Haritalar'a Entegre Edildi

YORUMLAR