Uber Yeni CEO'sunu Buldu

Uber Yeni CEO'sunu Buldu

Yapılan açıklamayla iki aydan uzun bir süredir CEO pozisyonu boş olan araç çağırma ve sürücülü araç kiralama şirketi Uber'in CEO koltuğuna Dara Khosrowshahi'nin getirildiği duyuruldu.

Bir süre önce Uber'in sürücülerinden CEO'su Travis Kalanick'a kadar ulaşan bir taciz skandalı patlak vermiş ve Uber çok zor durumda kalmıştı. Üst üste yaşanan taciz skandalarının ardından süresiz izine ayrılan Kalanick, daha sonra da görevinden alınmıştı. Görevden alınmanın üzerinden 67 gün geçmişken, boş kalan pozisyona gerekli atamayı bir türlü yapamayan Uber yönetiminin, en sonunda Dara Khosrowshahi isminde karar kıldıklarına dair haberler yapılmaya başlandı.

2005 yılından bu yana dünyanın en büyük seyahat sitelerinden bir tanesi olan Expedia'nın CEO'su olan İran asıllı Amerikalı Dara Khosrowshahi'nin, koltuğunun HPE'nin CEO'su olan Meg Whitman'dan kapıldığı da ortaya çıkan bilgiler arasında yer aldı.

Amerika'nın en büyük medya şirketlerinden bir tanesi olan ve Ask.com'dan Tinder'a kadar birçok girişimin sahibi IAC'den Expandia'ya geçen ve şirketi IAC bünyesinden ayıran Khosrowshahi, o gün 15 milyar dolar olan Expandia'nın değerini 72 milyar dolar seviyesine getirmeyi de başarmıştı.

Expandia'nın bir seyahat sitesi olmasından ötürü araç kiralama şirketlerinin yanı sıra diğer taşıma yöntemleriyle de alakalı birçok bilgisi olduğu kaydedilen Dara Khosrowshahi'nin Uber günlerine çok çabuk alışacağı ve işine hemen başlayabileceği de haberlerdeki yerini aldı.

Uber Taciz Suçlamaları Çığ Gibi Büyüyor

Taciz Haberleri Uber'in CEO'sunu Koltuğundan Etti

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'na Göre Uber Yasal Değil

YORUMLAR