Uber, Yeni Havalimanı’nın Taksi Hizmetlerine Talip Oldu

Uber, Yeni Havalimanı’nın Taksi Hizmetlerine Talip Oldu

Türkiye pazarındaki varlığını devam ettirebilmek için yasal gereklilikleri bir bir yerine getiren Uber, gözüne 29 Ekim’de açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı’nı kestirdi.

Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile kısa zamanda Türk kullanıcıların favori ulaşım aracı olan Uber, geçtiğimiz yıldan bu yana tartışmaların merkezinde yer alıyor. 

Taksicilerle sık sık karşı karşıya gelen ve vergi vermediği için eleştiri oklarının hedefinde kalan Uber, bu eleştirilerin önünü kesmek adına bu ayın başında Maslak Vergi Dairesi'ne kaydolmuştu.

uber türkiye yeni havalimanı

Önüne koyan bariyerleri aşarak yoluna devam etmeye çalışan popüler araç paylaşım hizmeti, üçüncü havalimanının taksi hizmetlerine talip oldu.

Demirören Haber Ajansı'nın (DHA)  sorularını yanıtlayan Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, Türkiye’de 4 milyon kişi tarafından kullanılan Uber’i İstanbul Yeni Havalimanı yolcularıyla da buluşturmak istediklerini söyledi.

Uber’in şehir ulaşımını değiştiren bir teknoloji şirketi olarak yeni projeler geliştirmeye devam ettiğini belirten Bahadırlı, Türkiye'deki tüm mevcut UberXL sürücü ortaklarıyla birlikte e-Fatura sistemine geçtiklerini aktardı.

“Uber'in yolculuk anlamında sağladığı avantajları İstanbul Yeni Havalimanı yolcularıyla da buluşturmayı arzu ediyoruz”  diyen Bahadırlı, 7 Kasım'da görülecek erişimin engellenmesi davası ile ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

"Dava ile ilgili süreci biz de yakından takip ediyoruz. Bu paralelde, Türkiye'deki şehirlerin ulaşım seçeneklerini geliştirmek amacıyla tüm ilgili yerel paydaşlarla işbirliği için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Uzun vadeli sadık bir iş ortağı olarak Türkiye'ye sonuna kadar bağlıyız"