UberBOAT ile İstanbul’dan Bir Tekne Kiralayıp Boğazı Turlayabilirsiniz

UberBOAT ile İstanbul’dan Bir Tekne Kiralayıp Boğazı Turlayabilirsiniz

Özel araç ve taksi çağırma servisi Uber, İstanbul’da yeni bir ulaşım kanalı daha açmaya hazırlanıyor. Artık İstanbul’da UberBOAT ile bir tekne çağırıp istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Özel sürat teknesi çağırmayı mümkün kılan UberBoat, lüks deniz taşımacılığı firması Navette işbirliğiyle 26 Haziran’dan başlayarak hizmet vermeye başladı. UberBoat şimdilik biraz pahalı ve müşteri kitlesi de oldukça elit sayılabilir. Türkiye’de İzmir, Antalya, Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi noktalara da hizmet vermeyi amaçlayan UberBoat, ilk olarak İstanbul’da sahile yakın bölgelerde 6-10 kişilik sürat tekneleriyle hizmet vermeye başladı.

UberBoat İstanbul ücret tarifesi ise şöyle:

  • Bebek – Kandilli 50 – 60 TL
  • Ortaköy – Kuzguncuk 50 – 60 TL
  • Emirgan – Kanlıca 50 – 60 TL
  • Bebek – Reina 100 – 115 TL
  • Ortaköy- Ataköy 390 – 410 TL

UberBOAT ücret paylaşımı sistemini de destekliyor. Böylece acil durumlarda yanınıza birkaç yolcu daha bularak seyahati daha ucuza getirmeniz mümkün olabiliyor. Uber bu yeni hizmetiyle İstanbul’da faaliyet gösteren deniz taksilerine de rakip oldu. Uber İstanbul’da kayıtlı ya da kayıtsız teknelerin de yolcu taşımasına olanak verebilecek. Bakalım deniz taksicileri buna nasıl tepki verecekler.

Uber, Berlin'de Yasaklandı

Uber ve Google'dan Kendi Kendine Giden Taksiler

YORUMLAR