Ubisoft Büyümeye Devam Ediyor

Ubisoft Büyümeye Devam Ediyor

Dünyanın en önemli oyun geliştiri firmalarından birisi olan Ubisoft dev bir firma olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Geldiği duruma göz attığımız zaman zaten dev bir şirket ile karşılaşıyoruz. Bugüne kadar sayısız oyun serisi ile adını dünya oyun sektörüne altın harflerle kazımayı başaran Fransız asıllı şirket büyümeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl finansal oranını çok çok ileri taşımayı başaran Ubisoft bu finansal yılında da büyümeye devam etti. Geçen her yılı kar ile kapatmayı başaran firmanın bu finansal yılında %27 büyüme oranına ulaştığı tahmin ediliyor. Bu yıl yaptığı çıkışın ardındaki asıl kahraman ise Ghost Recon: Future Soilder. Beklenmedik bir şekilde büyük başarı sağlayan yapım Ubisoft’un yüzünü güldürdü.

Geçtiğimiz finansal yılında 101 milyon euro kazanan Ubisoft bu finansal yılında 131 milyon euro kazandı. Uplay platformunda 35 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Ubisoft online oyun sektöründen de 27 milyon euro kazanarak bu piyasanın en iyilerinden birisi olduğunu kanıtlamış oldu.

YORUMLAR