Ubisoft, Electronic Arts'ı Mahkemeye Vermeye Hazırlanıyor

Ubisoft, Electronic Arts'ı Mahkemeye Vermeye Hazırlanıyor

Oyun dünyasının iki dev firması Electronic Arts ve Ubisoft kanlı bıçaklı oldular. Ubisoft, Electronic Arts'ın kendi haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmaya hazırlanıyor.

Yıllar önce "Ghost Recon" isminin haklarını alan Ubisoft, bu hakları ihlal ettiği gerekçesiyle Electronic Arts'a dava açmaya hazırlanıyor. 2001 yılından beri Ghost Recon adıyla oyunlar piyasaya süren Ubisoft, Electronic Arts'ın sahip olduğu Ghost Games oyun stüdyosundan oldukça rahatsız olmuş. 

Bu bağlamda rahatsızlığını dile getirmek isteyen Ubisoft, Electronic Arts'a bir yazı göndererek ve durumun düzeltilmesini talep etmiş. ABD Patent Ofisi'nin (USPTO) birebir ilgileneceği bu konuyla ilgili olarak Electronic Arts'ın en geç 9 Mart tarihine kadar bir savunma yazısı yazması gerekiyormuş. Araları bir hayli açılacak olan iki firmanın dava süresince nasıl bir tavır sergiliyecekleri oldukça merak ediliyor.

Bakalım Ubisoft istediğini elde edip, Electronic Arts'ın geri adım atmasını sağlayacak mı? Yoksa, bu dava da diğer patent davaları gibi yıllarca uzayıp gidecek mi bekleyip göreceğiz.

Oyun Geliştirmek İçin Topladıkları Bağışları Hunharca Pavyonda Yediler!

Ubisoft Kullanıcı Hesaplarından Bazı Oyunları Silmeye Başladı

YORUMLAR