Ubisoft, Far Cry 5 ile Şaha Kalktı

27 Mart tarihinde oyunculara sunulan ve o tarihten bu yana bir hayli ilgi gören Far Cry 5, yapımcısı Ubisoft'a iyi bir kazanç sağladı. Şirket tarafından yayınlanan yıllık satış raporuna göre Far Cry 5 ilk haftasından 310 milyon dolarlık satış yapmayı başardı.

Hollywood Reporter tarafından paylaşılan bazı detaylarda Far Cry 5'in 310 milyon dolarlık kazancı, Ubisoft'un başarısını sürdürmesinde büyük rol oynadı. Far Cry 5'ten gelen kazanç ile birlikte toplamda 2 milyar dolardan fazla gelir elde etmeyi başaran Ubisoft, bu alanda pek çok rakibini ezip geçti. Ayrıca Far Cry 5'in bir önceki sürümü olan Far Cry 4'e oranla neredeyse iki kat daha fazla gelir elde ettiği belirtildi.

Far Cry 5

310 milyon dolarlık büyük bir başarıya rağmen Tom Clancy'nin The Division'un 330 milyon dolarlık satış rekorunu kıramayan Far Cry 5'in Fransız şirkete sağladığı kazancı küçümsemek mümkün değil. Ancak Far Cry 5'in yayınlanan rapordan hemen önce piyasaya sürüldüğünü, bundan dolayı daha kısa süreyi kapsadığını belirtmek gerekiyor.

YouTube ve Twitch platformlarında 117 milyonu aşkın görüntüleme alan oyunun aynı zamanda sosyal medya üzerinde etkili olduğu dile getirildi. Ayrıca Far Cry 5'in PlayStation 4 sürümü, Xbox One sürümüne oranla iki kat fazla satarak platformlar arasındaki farkı da gözler önüne serdi. İlk hafta içerisinde satılan oyunların yaklaşık yarısı (yüzde 47) Kuzey Amerika'da oyunseverler tarafından satın alındı.

Peki ya sizce Far Cry 5 bu kazancı hak edecek kadar başarılı bir yapım mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.