Ubisoft, Ghost Recon Online'ı Kapatma Kararı Aldı

Ubisoft, Ghost Recon Online'ı Kapatma Kararı Aldı

Ghost Recon Online oyunculara sunduğu online altyapı ile bolca heyecan ve aksiyon sunan çoklu oyunculu bir savaş oyunu olarak yıllardır bu pazarda kendine yer edinmişti. Şimdi ise Ubisoft tarafından yeteri kadar başarılı bulunamayan oyun, kısa süre içinde kapatılacak.

Free-to-play oyunlara zamanında çok ciddi bir eğilim olduğunu biliyoruz. Zamanında Ubisoft bu pazardan kendine pay almak için Tom Clancy's Ghost Recon Online'ı çıkarmış ve dört yıl boyunca oyunseverlere keyifli anlar yaşatmıştı. Fakat son aldıkları karar ile oyunu kapatma alan şirket, 1 Aralık tarihinde oyunun tamamen kapatılacağını belirtti. Yaptıkları açıklamada, "Bizce oyun umduğumuz kadar başarılı değildi ve kapatma kararı aldık. Bu kararı almak bizim için kolay değildi ve çeşitli çözümler sunmaya çalıştık. Ama sonunda oyunu kapatmamız gerektiğine ve başka projelere odaklanmaya karar verdik." dedi. Sizce de oldukça soğuk bir mesaj gibi durmuyor mu?

Sunucularını 1 Aralık tarihinde kapatacak olan Ghost Recon Online, öyle görünüyor ki diğer online oyunlara yapılacak yatırımları azaltacaktır. Oyunu oynayanlar için bir uyarıda bulunalım; umarım hesabınızda yüklü miktarda coin yoktur, varsa da 1 Aralık tarihine kadar bitirmenizi öneririm.

Ghost Recon Online Beta Ücretsiz Olarak Oynanabilecek

YORUMLAR