Ubisoft Hacklendi

Ubisoft Hacklendi

Son dönemlerde başarılı bir grafik çizen Ubisoft, hackerların hedefi olmaya devam ediyor. Ubisoft sistemini ele geçiren hackerlar kullanıcı adı, e-posta adresi ve şifre bilgilerine ulaştı. Finansal verilerin güvende olduğunu söyleyen Ubisoft, kullanıcıları şifrelerini değiştirme konusunda uyardı.

Şirket blog üzerinden yaptığı açıklamada saldırganların web sitelerinden birine saldırarak çevrimiçi sistemlerine yetkisiz erişim elde ettiklerini kaydetti. Hesaplarının veri tabanına sızıldığını farkeden Ubisoft, hackerların erişimini kesti. Ubisoft’ta hiçbir kişisel ödeme bilgisinin saklanmadığı ve kullanıcıların kredi ve ödemeli kart bilgilerinin güvende olduğu belirtildi.

Tüm kullanıcılara ubi.com ve aynı şifreyi kullandıkları diğer web siteleri üzerindeki hesap şifrelerini değiştirme önerisinde bulunan Ubisoft, ele geçirilen şifrelerin kriptolu olduğunu da önemle vurguladı. Saldırının hangi açıktan faydanılanarak yapıldığı hakkında bilgi paylaşmayan ünlü oyun firması Uplay servisinin hack olayından etkilenmediğini söyledi.

Saldırıdan sonra toparlanmaya çalışan Ubisoft’un resmi web sitesinin anasayfasında şu anda YouTube videoları ve şifre değiştirme uyarısı yer alıyor.

Google Glass Web Tarayıcısına Kavuştu

YORUMLAR