Ubisoft Kullanıcı Hesaplarından Bazı Oyunları Silmeye Başladı

Ubisoft Kullanıcı Hesaplarından Bazı Oyunları Silmeye Başladı

FarCry ve Assassin’s Creed gibi popüler oyunların yapımcısı ve dağıtıcısı olan Ubisoft,  geçtiğimiz haftadan beri bazı kullanıcıların Uplay hesabındaki oyunları silmeye başladı. Birçok oyuncuyu tedirgin eden bu duruma en çok mağruz kalan oyunlar ise Assassin’s Creed: Unity ve FarCry 4 oldu.

Hesaplardan oyunların kaldırılması haberlerinin duyulmasından sonra hesabına giren birçok kullanıcı da durumu doğruladı. Ubisoft’un oyunların normalden çok ucuz fiyatlara satıldığı, g2a ve benzeri sitelerden alınan oyunları sildiği ise olayın bir başka açısı. Zira durumu onaylayan Ubisoft, oyunlarının ucuz olduğu pazarlardan alınıp kullanılmasını diğer oyun firmaları gibi istemiyor. Bir süre önce Devolver Digital oyun firması da G2A’dan alınan oyun keylerini iptal etmiş ve yasaklamıştı.

Oyun firmalarının korsandan sonra canını en çok sıkan durum olan ucuza oyun lisansı satılması yeni bir durum değil aslında. Steam bir süredir başka ülkede bulunup da, Rusya gibi oyunların diğer ülkelere göre daha ucuz satıldığı yerlerden key alıp aktifleştiren kullanıcıların hesaplarını bile banlayabiliyor. Ubisoft da bu yola girerek ucuz oyun anahtarları satan sitelere darbe vurmak istiyor.

YORUMLAR