Ubisoft, PS3 ve Xbox 360'ı Yalnız Bırakıyor

Ubisoft, PS3 ve Xbox 360'ı Yalnız Bırakıyor

Ubisoft geliştirme ve yayımlamadan sorumlu Fransız asıllı bir oyun şirketidir. Şirket dün aldığı karar ile artık Playstation 3 ve Xbox 360 gibi eski nesil konsollara destek vermeyeceğini açıkladı.

Playstation 3 ve Xbox 360 eski olarak tanımlanmasına rağmen hala milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Resmi kaynaklardan yapılan açıklamaya göre Ubisoft bu iki oyun konsolu ve daha eski konsollar için destek vermeyeceğini açıkladı. Sony ve Microsoft'un başarılı oyun konsollarından olan bu cihazlar, Ubisoft desteğini kestikten sonra bazı oyunlarda sıkıntı yaşamaları için adeta terk edilecek. Her eski cihazın uğradığı bu durum maalesef bir süre sonra kullanıcılara bazı sıkıntılar çıkarabilir. 

Son nesil oyun konsollarına konsantre olmayı planlayan Uibsoft, bu sayede daha fazla oyun geliştirecek ve fazla bir para harcamayacak. Ubisoft açısından düşünmek gerekirse doğru bir karar fakat erken verilmiş bir karar diyebiliriz. Henüz yeni yeni oyunların çıktığı Playstation 4 ve Xbox One gibi oyun konsolları yavaş yavaş yaygınlaşacak. Milyonlarca kullanıcısı olan eski konsolları bir anda desteksiz bırakmak çok fazla kişiyi mağdur edebilir.

Eski nesil oyunlara destek verilmeyeceği gibi yeni oyunlar da çıkarılmayacak. 2015 yılından itibaren Ubisoft şirketi sadece yenin esil oyun konsolları için oyun geliştirecek.

Sizce Ubisoft'un bu kararı doğru mu?

GIFYouTube ile Artık Favori YouTube Videolarımızı GIF'e Dönüştürebiliyoruz

Sony Özçekim Telefonuna Parfüm Şekli Verdi

Android 4.4.3 HTC One M7 İçin Yayınlandı 

YORUMLAR