Ubisoft, The Division'ın Filmini Çekiyor!

Ubisoft, The Division'ın Filmini Çekiyor!

Görünen o ki Ubisoft laçkalaştırmaya başladığı oyun sektöründeki iş modelini sinema sektörüne de taşıyacak. Ubisoft şu an için birçok farklı oyun serisini piyasayua sürüyor. Watch Dogs, Far Cry, Assassin's Creed, Prince of Persia, Rainbox Six gibi seriler firmanın en çok tanınan oyun serileri arasında. Ubisoft'un her sene bu serilerin yeni bir oyununu çıkarma alışkanlığı nedeniyle genel olarak oyun kalitesinde düşüşler ve oyun çıkışlarında yaşanan teknik problemler oyun severlerin tepkisini çekmiş, firma bu nedenle sertçe eleştirilmişti. Ayrıca Ubisoft'un oyunları tanıtırken görsel kaliteyi bir hayli yüksek tutarak oyunun çıkışında downgrade uygulaması ve grafik kalitesini aşağı çekmesi de tepki alıyordu. Bu nedele Ubisoft'un oyun serilerinde laçkalaşan bir yol izlediği yorumu yapılabilir.

Neyse ki Ubisoft sürdürmekte olduğu bu politikanın oyun serilerine zarar verdiğinin farkındaydı ve bu nedenle bu sene içinde yeni bir Assassin's Creed oyunu piyasaya sürmeyeceğini açıklamıştı. Fakat firma şimdi film sektörüne parmağını sokuyor.

Daha önceden Ubisoft, Assassin's Creed'i ve Watch Dogs'u beyaz perdeye taşıyacağını paylaşmıştı. 2010 yılında da Prince of Persia oyunlarının filmini de izleme imkanı bulmuştuk. Şimdi ise Ubisoft'un bir başka oyunu olan The Division beyaz perdeye uyarlanacak. Bu gidişata bakıldığında Ubisoft'un teker teker bütün oyunlarını beyaz perdeye taşımaya niyetli olduğu söylenebilir.

The Division filminin baş rolünde Prince of Persia filminin de baş rolünde olan Jake Gyllenhaal olacak. Gyllenhaal'a Jessica Chastain eşlik edecek. Ubisoft'un film ile ilgili olarka paylaştığı tüm bilgiler bu iki aktörün isimleriyle sınırlı. Filmin ne zaman gösterime gireceği, diğer oyuncuların isimleri henüz açıklanmış değil. 

Assassin's Creed Filminden Yeni Bilgiler Geldi

Yeni Pokémon Filmi Dedektif Pikachu Geliyor

Warcraft Filmi Tüm Zamanların En Başarılı Oyun Filmi Oldu!

YORUMLAR