Ubuntu Edge Indiegogo'da 10 Milyon Dolar Topladı

Indiegogo üzerinden Ubuntu Edge üretimini gerçekleştirebilmek için 32 milyon dolar arayan Canonical maalesef 10 milyon dolarda kaldı.

Ubuntu Edge Indiegogo'da 10 Milyon Dolar Topladı

Canonical'ın Ubuntu Edge adlı telefonu için Indiegogo'da başlattığı kampanya her ne kadar yeteri kadar başarılı bulunmasa da şirket 10.8 milyon dolar toplamayı başardı ve hedefine erişebilmek için bağış miktarlarını da düşürme yoluna gitti. Ancak kampanyanın sonuna yaklaşırken, 10 milyon dolarlık büyük miktara rağmen toplamda 32 milyon dolar elde etmeyi hedefleyen şirketin bu miktara ulaşamayacağı da neredeyse kesinleşti.

Zira kampanyanın bitmesine sadece 2 gün kaldı ve 21 Ağustos'ta sonlanacak olan Ubuntu Edge bağış kampanyasının bu iki gün içerisinde istediği miktarı elde etmesi neredeyse imkansız. Fakat kampanyanın gördüğü büyük ilginin üreticilerden birisinin dikkatini çekmesi şansının olduğunu açıklayan Canonical, Indiegogo'da istenilen sonuç elde edilemese bile bunun kendileri için büyük bir tanıtım olduğunu da belirtti.

Toplanan toplam para miktarı ise şimdiye dek herhangi bir crowdfunding projesinde elde edilebilmiş en yüksek meblağ olarak tarihe geçmiş durumda. Indiegogo'dan pek umudumuz kalmasa da yenilikçi bir üreticinin Ubuntu Edge'e ilgi göstereceğine dair beklentiler yüksek. Hem Android hem de Ubuntu Mobile ile çalışabilen cihazın, bir monitöre takılması durumunda tamamen aktif bir Ubuntu bilgisayara dönüşeceği de varolan bilgiler arasında.

http://www.indiegogo.com/projects/ubuntu-edge

Cihaza dair hazırladığımız galeriyi aşağıda görebilirsiniz.

Twitter artık etkinlikleri haber veriyor

YORUMLAR