Ubuntu The Aquarius E 4.5 Neye Benziyor? İşte Videosu

Ubuntu The Aquarius E 4.5 Neye Benziyor? İşte Videosu

Ubuntu'nun mobil platformlara yönelik olarak hazırladığı Ubuntu Phone adlı dokunmatik odaklı yeni işletim sisteminin hemen ardından Ubuntu The Aquarius E 4.5  telefonunun da tanıtım videosu ve fotoğrafları yayınlandı. 

Ubuntu, The Aquarius E 4.5  ile mobil telefon piyasasında yeni bir teknolojiye imza atmaya artık hazır gibi görünüyor. Yeterli bir donanımın paketinin yanında, cihazın yazılım olarak da son derece kullanıcı dostu olduğu özellikle videosundan anlaşılabiliyor. 

Farklı bütçelere hitap edecek olan Ubuntu The Aquarius E 4.5, mobil telefonlar 4.5 inçlik bir ekrana sahip. Bu piyasada cirit atan dev ekranların yanında küçük gibi görünse de piksel yoğunluğu için renk veya parlaklık kalitesinden ödün verilmemiş. Ubuntu telefonlarda ekran dayanıklılığı için safir panel teknolojisi kullanıldı.

Çift SIM kart yuvası bulunan Ubuntu telefonlar, uygulamaların çalışması esnasında da sıkıntı yaratmayacağı sözüyle geliyor. Ubuntu Firefox OS kullanacak. Telefonunda sadece işe yarar uygulamalar tercih edecek kullanıcıları hedefleyen yeni cihaz bu hafta içinde Avrupada dağıtılmaya başlanacak. Fiyatının 169.90 Euro olacağı açıklanan telefon 1 GB Ram ve 8 GB depolama kapasitesine sahip. Arka kamerası 8 MP ve 1080p HD resimler çekebilmemize olanak tanıyor. 

YORUMLAR