Ubuntu'lu Akılı Cihaz Satışta Ancak Büyük İhtimalle Satın Almayacaksınız

Ubuntu'lu Akılı Cihaz Satışta Ancak Büyük İhtimalle Satın Almayacaksınız

Bu yılın başlarında geleceğinin sinyalleri verilen Ubuntu'lu Meizu Pro 5 resmi olarak satışa çıktı. Oldukça yüksek özelliklere sahip olan telefon, diğer amiral gemilerine kafa tutuyor.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Meizu Pro 5 Ubuntu Edition bugünden itibaren satışa sunuldu. Samsung S6'da kullanılan işlemciyi kullanan telefon, oldukça yüksek özelliklere sahip olarak karşımıza geliyor. Canonical tarafından geliştirilen telefon, sahip oduğu özelliklerle de dev amiral gemilerine adeta kafa tutuyor. Android ve iOS cihazlara alternatif olması için ısrarla Ubuntu'lu telefonlar geliştiren Canonical bu sefer oldukça iddialı.

Şu sıralar bir internet sitesi üzerinden satışta olan Meizu Pro 5, 5.7 inçlik 1080p ekran, 3GB RAM ve Exynos 7420 işlemci gibi göz ardı edilmeyecek özelliklere sahip. Telefonun özellikleri oldukça iddalı fakat, telefonda kullanılan işletim sisteminin Ubuntu olmasından dolayı telefonun büyük kullanıcı kayıpları yaşayacağına inanılıyor. Android ve iOS gibi alışılmış bir kullanımdan farklı bir platform üzerine kurulu telefonun geleceğinin ne olacağı ise bilinmiyor. Meizu Pro 5 Ubuntu Edition şu an 370 dolar fiyat etiketine sahip olarak satışa sunulmuş durumda.

Ubuntu'lu telefonlar üretmek için ısrarla yoluna devam eden Canonical'ın ne zaman başarıya ulaşacağını merakla bekliyoruz. Peki, siz olsanız Meizu Pro 5'in Ubuntu'lu sürümünü tercih eder misiniz?

Meizu'nun Yeni Pro 6'sı Dünyanın İlk 10 Çekirdekli Telefonu

Huawei Honor V8'in Özellikleri TENAA'da Görüntülendi


YORUMLAR