Uçak Biletini İptal Edene İade Müjdesi

Turna Com

Halihazırda herhangi bir sebepten ötürü uçak bileti iptali isteyenler, büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyordu. Yapılan yeni değişiklikle birlikte iptal edilen uçak biletlerine ödenen ücretlerin yüzde 90 gibi büyük bir kısmının iadesinin alınabileceği duyuruldu.

Özellikle kampanya kapsamında alınan biletlerin iade süreci, beraberinde türlü işlemi getiriyordu. Çoğu kez kampanyalı biletlerin iptali ya da iadesi yapmıyor ve yolcular mağdur ediliyorlardı. Yeni uygulamayla birlikte iptal edilen biletlerin ücretlerinin yüzde 90’nının geri alınabileceği ve bunun uçuştan önceki 2 saate kadar tüm uçak biletleri için geçerli olacağı söylendi.

uçak bileti iade

Daha önce yolcular, herhangi bir durumda iptal edemeyeceklerini bildikleri için, erkenden düşük fiyatlarla promosyonlu uçak bileti satın almaktan vazgeçiyorlardı. Ancak bir web sitesinin geliştirdiği bu yeni uygulama sayesinde, uçak bileti iptalinde koşulsuz %90 iade dönemi başlıyor. Uygulama sayesinde artık promosyonlu uçak biletleri de iptal edilebilecek. Turna.com tarafından hayata geçirilen “Koşulsuz Bilet İptal Hizmeti” Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Bu hizmetin en önemli özelliği ise sadece belli bir süreliğine değil, her zaman için sunulan bir hizmet olması. Buna göre yolcu, uçuş saatinden 2 saat öncesine kadar biletini iptal ederse, bilet ücreti kendisine iade ediliyor. Uygulama, tüm havayollarında ve business, ekonomi, promosyonlu, promosyonsuz, yurtiçi ve yurtdışı tüm uçak biletlerinde geçerli.

Sektördeki iptal ve iadeyle ilgili karmaşıklığa son vermek amacında olduklarını belirten Turna.com Genel Müdürü Kadir Kırmızı yaptığı açıklamada, “Sektördeki iptal ve iade ile ilgili karmaşıklığı ortadan kaldırmak istedik. Her havayolunun kendine göre belirlediği iptal ve iade kurallarını, müşterilerimiz için basitleştirdik. Müşterilerimiz yurtdışı bileti satın alırken vize alamayıp bileti iade etmek zorunda kalmayacaklar ya da erkenden promosyonlu bilet satın alıp iade edememe endişesi taşımayacaklar. Turna.com sektöre getirdiği yeniliklerle müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler oluşturmaya devam edecek." dedi.

Peki bilet iptali durumunda ödenen uçak bileti ücreti nasıl geri alınır? Öncelikle, Turna.com üzerinden uçak bileti satın alırken “koşulsuz bilet iptal hizmeti”nin seçilmiş olması gerekiyor. Bu şekilde bileti satın alan yolcular, uçak biletini iptal edip ücretini geri almak isterlerse, uçuşlarından 2 saat öncesine kadar bunu Turna.com web sitesi üzerinden tek bir tıkla gerçekleştirebiliyor. Böylelikle çağrı merkeziyle vakit kaybetmeye gerek kalmıyor. İptal edilen bilet ücretinin %90’ı yolcunun hesabına geri ödeniyor.