Ucool'un Mobil Oyun Heroes Charge Reklamına Harcadığı Para Boşa mı Gitti?

Ucool'un Mobil Oyun Heroes Charge Reklamına Harcadığı Para Boşa mı Gitti?

Amerika'da en önemli reklam etkinliklerine şahit olunan Super Bowl sırasında yayınlanan Ucool'un Heroes Charge reklamı, tüm zamanların en kötü oyun reklamı seçildi. Reklama harcanan para ise dudak uçuklatıyor. Ama buna rağmen neden Ucool halinden memnun dersiniz?

Super Bowl Amerikan futbol liginin sezon açılışının dev eğlencelerle kutlandığı bir etkinlik. Bu etkinlik ABD'de TV'lerde naklen yayınlandığı için çok önemseniyor ve bunun için dijital reklam ve pazarlama şirketleri dev kampanyalar hazırlıyorlar. Ucool'un sevilen oyunu Heroes Charge'da bu sene bu furyaya ayak uydurmak için tam 2 milyon 250 bin dolar harcayarak bir reklam hazırladı. Ancak etkinlikte yayınlanan 61 reklam arasında en kötü reklam olmaktan kendini kurtaramadı. 

Sadece 15 saniye süren reklamın oyun hakkında bir fikir vermemesi, ne kadar popüler olduğundan bahsedilmemesi bu eleştiri için etkili oldu. Ancak Ucool yetkilileri reklamın iyisi kötüsü olmaz tezini savunarak, ünlü kadın iç çamaşırı Victoria Secrets reklamından sonra çıkabilmek için harcadıkları her kuruşun hala çok önemli olduğu görüşünde. 

2014 Yılının En İyi Android Oyunları

YORUMLAR