Ücretsiz Spotify Reklamlarında Kötücül Yazılım Uyarısı

Ücretsiz Spotify Reklamlarında Kötücül Yazılım Uyarısı

Ücretsiz Spotify kullanıcıları, servisin bir süredir yayınladığı reklamlarında zararlı yazılımları barındıyor olduğundan şikayet ediyorlar. Gelen şikayetlere Spotify, "bizde bir problem yok" cevabını verdi.

Kullanıcıların forumlarda paylaştıkları iletilere göre Spotify müzik dinleme servisinin Windows 10, Ubuntu ve MacOS sürümlerinde bu sıkıntı yaşanıyor. Bir süredir artarak devam eden şikayetlere rağmen Spotify bu durumun genel bir durumu işaret etmediğini, sadece bireysel tarayıcı sıkıntılarından kaynaklanıyor olabileceğini söylüyor. Spotify yetkililerine göre yaşanan sıkıntı tamamen tarayıcılardan kaynaklanıyor. Spotify reklamlarıyla ilgili bir durum söz konusu değil. Oysa aynı şikayetler 2011 yılında da yapılmış ve kullanıcılar tarafından yapılan baskı sonrası bir güncellemeyle giderilmişti.  Ancak bu kez Spotify, yapılan şikayetlerin yoğun olmadığını tamamen kişisel kaynaklı olabileceğinin üzerinde ısrarla duruyor.

Kullanıcıların ifadelerine göre ücretsiz sürüm Spotify kullananlar web üzerindeki arayüzünde reklamlar gösterilirken sayfanın farklı sıkıntılar yaşadığını ifade ediyorlar.  

YORUMLAR