Ücretsiz Yükseltme Sayesinde Her 5 Bilgisayardan Birinde Windows 10 Yüklü

Ücretsiz Yükseltme Sayesinde Her 5 Bilgisayardan Birinde Windows 10 Yüklü

Hatırlanacağı üzere Microsoft geçtiğimiz sene Windows 10'u dünya çapında resmi olarak kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Yazılım devi firma tam olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde Windows 10'u piyasaya sürerken lisanslı olarak Windows 7 ve Windows 8'e sahip olan kullanıcılara bir güzellik yapmış ve bu kullanıcılara ücretsiz Windows 10 yükseltmesi yapabilme imkanı vermişti.

Microsoft, ücretsiz Windows 10 yükseltmesi için 1 senelik bir süre belirlemişti. Yani Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları 29 Temmuz 2015 tarihinden başlayarak, 29 Temmuz 2016 tarihine kadar Windows 10'a ücretsiz geçiş yapabileceklerdi. Bu süre geçtiğimiz günlerde doldu ve artık Windows 10'a geçmek ücretli hale geldi. 

Peki Windows 10'un ücretsiz olarak dağıtılması bu işletim sisteminin dünya çapındaki kullanım oranını nasıl etkiledi? İşte Net Applications tarafından yayınlanan istatistikler bize Windows 10'un güncel kullanım rakamlarını gösteriyor:

Bu istatistiklere göre ücretsiz yükseltme imkanının yardımıyla Windows 10 dünyadaki bilgisayarların yüzde 21.13'ünde kullanılır hale geldi. Windows 7 ise halen dünyadaki bilgisayarların yarısında kullanılıyor. Yüzde 47'lik bir kullanım oranına sahip Windows 7, yeni Windows XP olma yolunda ilerliyor. 15. yaşını geride bırakan Windows XP ise halen dünyanın en çok kullanılan 3. işletim sistemi.

Microsoft Windows 10’u İndirimli Fırsatlarla Cazip Kılmaya Çalışıyor

YORUMLAR