Ucuz Plastik iPhone Modeli iPhone 6c ve Apple Watch 2 Mart Ayında Karşımıza Çıkabilir

Ucuz Plastik iPhone Modeli iPhone 6c ve Apple Watch 2 Mart Ayında Karşımıza Çıkabilir

Eğer iPhone 6 ve iPhone 6S'in el yakan fiyatlarından şikayetçiyseniz yakın bir zaman içerisinde iOS işletim sisteminin nimetlerinden ve iPhone 6'nın gücünden mahrum kalmanıza gerek kalmayabilir. Kısa bir süre önce Apple'ın yeni ve daha ucuz bir plastik iPhone modeli üzerinde çalıştığını ve bu yeni modelin iPhone 6c olarak adlandırılacağını sizlerle paylaşmıştık. Apple'ın tasarladığı iPhone 5'in plastik modeli olan iPhone 5c daha makul fiyatıyla piyasada başarılı olmuş ve ülkemizde birçok tüketici tarafından tercih edilmişti. Apple'ın bu başarısının ardından bu plastik iPhone modellerinin yeni neslini çıkarması mantıklı bir seçenek olarak düşünülebilir. iPhone 6'nın yeni plastik versiyonunu olacak olan iPhone 6c'nin maliyeti düşürmek adına 4 inçlik bir ekran ile geleceği de ortaya çıkan söylentiler arasındaydı.

iPhone 6c söylentilerine yeni eklenen bir söylenti ise iPhone 6c çıkış tarihi ve yeni Apple akıllı saati Apple Watch 2 ile ilgili. Bu söylentilere göre Apple'ın Mart ayında düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone modeli ile Apple Watch 2 tüm dünyaya tanıtılacak.

Yeni geliştirilen plastik iPhone 6c fiyatının yurt dışında 400 dolar ile 500 dolar arasında olması bekleniyor. iPhone 6c'nin belli bir fiyat seviyesinde kalabilmesini sağlayabilmek için Apple'ın bu cihazda 3D touch özelliğine yer vermeyeceği ortaya atılıyor.

Yeni Apple Watch versiyonu olan Apple Watch 2'nin tasarım ve özellikler açısından çok büyük bir yyenilik getirmeyeceği ve daha hassas sensörlere yer vereceği konuşuluyor. Ayrıca Apple'ın bir GPS sensörünü yeni akıllı saate dahil etmeye çalıştığı da söylentiler arasında.

iPhone ve iPad'inizi İsviçre Çakısına Dönüştürecek 7 Sıradışı iOS Uygulaması

YORUMLAR