Ucuz USB Type-C Kablosu Aldı, Bilgisayarı Yandı

Ucuz USB Type-C Kablosu Aldı, Bilgisayarı Yandı

Uzun süredir USB-C kablolarını test etmekle uğraşan Google mühendisi, Amazon üzerinden aldığı ucuz model bir kabloyu test ederken bilgisayarını yaktı.

Henüz yeni yeni popüler hale gelen USB Type-C portu önümüzdeki yıllarda tüm cihazlarda ortak veri yolu olarak karşımıza çıkacak. Akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve diğer cihazlar için ortak olacak olan port, evrensel bir özellik kazanacak. Durum böyle olunca şimdiden USB Type-C teknolojisine adım atan cihazlar için USB Type-C ürünleri piyasaya çıkıyor. Tam bu noktada devreye giren bir Google mühendisi, bu ürünlerin çok güvenilir olmadığını ortaya çıkardı.

Aylardır USB Type-C kablolarını test eden Google mühendisi Benson Leung, son olarak Amazon üzerinden aldığı bir kabloyu test ederken ufak çaplı bir şok yaşadı. Kabloyu test eden Leung, test sırasında 2015 model Chromebook Pixel bilgisayarına ciddi zararlar verdi. Kabloyu inceleyen Leung, kabloda gitmemesi gereken yerlere yüksek voltaj gittiğini gördü. Basit bir bağlantı kablosu olarak test edilen kablonun böyle bir zarara yol açması işin o kadar da basit olmadığını gösteriyor. Surjtech marka kabloyu test eden Leung, bu testiyle markaların iddia ettiklerinin tam olarak doğru olmadığını ortaya çıkarmış oldu. Leung bu konuyla ilgili Google+ sayfasında da bir açıklama yaptı.

Önümüzdeki yıllarda sıkça karşımıza çıkacak olan USB Type-C için ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini Leung ortaya çıkarmış oldu. Kullanıcıların ilk tercihi her zaman orjinal parçalar olmuyor ancak biz Tamindir ekibi olarak ilk önce orjinal parçalara yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

Kuru Temizleme Şirketleri Unutulmuş USB Belleklerle Dolu!

YORUMLAR