Ukrayna Bitcoin İçin Özel ATM'ler Kuracak

Ukrayna Bitcoin İçin Özel ATM'ler Kuracak

Hem dünyada hem de ülkemizde dijital para birimlerinin yükselişi hızla sürüyor.  3500 dolara ulaşan değeri ile rekora imza atan Bitcoin, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Ukrayna, bu yükselişin ülkeye ve ülkedeki Bitcoin sahiplerine kolaylık sağlaması için ATM'ler kuruyor. Ülkeye yıl sonuna kadar çeşitli noktalara 150 adet dijital para odaklı ATM’ler yerleştirilecek. Bunların 30 tanesinin, Ağustos ayı bitmeden çalışmaya başlaması hedefleniyor.

ATM’lerde Bitcoin, Ethereum, Waves ve Golos para birimleri alınıp satılabilecek. Ayrıca ATM’ler Ukrayna’nın resmi para birimi olan hryvnias'ı kabul edecek.  Ukrayna’da tüccarlar özellikle online alışverişte avantaj kazanmak için 2014 yılından beri yoğun olarak Bitcoin kabul etmeye başlamışlardı. Bu nedenle ülkede dijital para ATM'leri büyük ilgi görecektir diye düşünülüyor.

Ayrıca Ukrayna'ya ilk defa, Nisan 2017'de Odessa'ya dijital para ATM'si yerleştirilmişti. Bu cihaz, kullanıcıların mevcut döviz kurunda en az 500 Grivnası veya 0.1 bitcoin miktarını çekmesine izin veriyordu.

Bitcoin Piyasası 3 Bin 200 Doları Aşarak Bir Rekora Daha İmza Attı

Artık 2 Tür Bitcoin Var!

YORUMLAR