Uluslararası Para Transferi Hizmeti TransferGO Artık Türkiye'de

Ücretsiz Para Transferi Hizmeti TransferGO Türkiyede 1

Uluslararası online para transferi hizmeti sağlayan TransferGo, dünya çapında 47 ülke arasında 700 binden fazla müşteriye hizmet veriyor. Geçtiğimiz Haziran ayında Vostok Emerging Finance liderliğindeki 10 milyon dolarlık yatırım turunda Revo Capital‘dan da 3,65 milyon dolarlık yatırım alan firma, Türkiye pazarına da giriş yaptığını duyurdu.

TransferGO, Türkiye’de başlattığı online para transferi servisinin, diğer ülkelerde olduğu gibi ücretsiz olduğunu belirtiyor. Buna göre yurtdışında yaşayan Türkler veya Türkiye’ye para göndermek isteyen kişiler, para transfer hizmetleri için herhangi bir ücret ya da komisyon ödemeyecek. TransferGO’da para gönderme işlemleri ortalama piyasa kuru üzerinden yapılıyor. Bu da demek oluyor ki kullanıcıların potansiyel kur dalgalanmalarından endişe duymasına gerek kalmıyor. Çünkü para transferi sırasında alıcı, piyasadaki değişimlerden etkilenmeden tam olarak ayırttığı miktarı alıyor.

FCA (Mali Tutum Otoritesi) tarafından denetlenen, işlemleri HMRC (Birleşik Krallık Gelir ve Gümrük İdaresi) tarafından kontrol edilen lisanslı ve yetkili bir ödeme kuruluşu olarak faaliyet gösteren TransferGO, müşterilerine gönderim hızına dayalı birkaç farklı servis seçeneği sunuyor. ÜCRETSİZ seçeneğinde para transferi 3 iş gününde gerçekleştirilirken, premium bir hizmet olan ŞİMDİ seçeneğiyle para transferi 30 dakikada gerçekleştiriliyor.

Ücretsiz Para Transferi Hizmeti TransferGO Türkiyede 2

2012’de Litvanya’da kurulan ve genel merkezi İngiltere’de bulunan TransferGo’nun kurucusu ve CEO’su Daumantas Dvilinskas, günümüzde insanların yurtdışında yaşayan ailelerine ya da arkadaşlarına, aynı yurt içinde olduğu gibi kolaylıkla para gönderebilmesi gerektiğine inanıyor. Dvilinskas, tüm para transferi işlemlerinin hiçbir masraf ödemeden, hızlıca ve basit bir şekilde yapılabilmesi gerektiğini savunuyor.

Türkiye’de para transferi pazarında yüksek bir potansiyel gördüklerini söyleyen Dvilinskas, Türkiye’deki kullanıcıları da ücretsiz para transferi hizmetinden faydalandırmak istediklerini belirtiyor.