Uluslararası Uzay İstasyonunu 3B Seyahat Edin

Uluslararası Uzay İstasyonunu 3B Seyahat Edin

Astronot olmak isteyenlere bu mesleğin nasıl bir şey olduğunu net bir şekilde anlatan Uluslararası Uzay İstasyonu ISS 3B belgesi yayınlandı. YouTube üzerinden izlenebilen belgesel hem 2B hem de 3B olarak seyredilebiliyor.

YouTube üzerinden yayınlanan ISS (International Space Station) Uluslararası Uzay İstasyonu belgeseli bu birimde hayatın nasıl geçtiğini gözler önüne seriyor. Aynı zamanda dev istasyonun içerisinin de gezilmesini sağlıyor ve aracı bize tanıtıyor. Uluslararası Uzay İstasyonu sürekli olarak genişleyen bir yapıya sahip. Modüler olarak eklenen yeni bölümleriyle neredeyse her ay biraz daha karışık yapıya bürünüyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu ISS nedir?

International Space Station (ISS) alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü olarak tanımlanabilir. ISS üzerinde yaşanabilen tek yapay uydu olarak da bilinir. Uluslararası Uzay İstasyonu programı, beş katılımcı uzay kuruluşu tarafından oluşturulmuş ortak bir projedir. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansı tarafından tasarlanarak 20 Kasım 1998 yılında fırlatılan istasyon, 400 km irtifada dünya yörüngesinde saatte 7.6 kilometre hızla dönmektedir. Uluslararası Uzay istasyonu başka mekan ve ortamlarda gerçekleştirilemeyecek araştırmaların gerçekleştirilmesi için özel ortam görevi görüyor.

YouTube’da 3B video nasıl izlenir?

YouTube 3B videolarını kırmızı ve mavi 3DAnaglif gözlüklerle normal monitörlerinizden izleyebilirsiniz. Ancak bu gözlükleri bulmanız oldukça zor olabilir. Sol göze kırmızı, sağ göze mavi tonunun geldiği bu gözlükleri bulamazsanız kendiniz de yapabilirsiniz. Bu arada 3D bir TV’niz varsa hiç zahmete girmeden bu videoyu cihazınızdan da seyretmeniz mümkün.

 Dünyayı Bir de Uzay İstasyonundan Seyredin

GoPro Uzay Yürüyüşü Filme Alındı, Sonuç: Etkileyici!

YORUMLAR