Uncharted Filminin Yeni Yönetmeni Dan Trachtenberg Olacak

Uncharted serisinin beyaz perde uyarlamasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ile veda eden Nathan Drake ağabeyimizi bir kez daha hazine avcılığı yaparken görmek güzel olacak. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde Shawn Levy'nin projeden ayrılması bizi üzmüştü. Ancak müjdeli haberin gelmesi fazla gecikmedi. Sony Pictures, 10 Cloverfield Lane Yönetmeni Dan Trachtenberg ile anlaşmaya vardı.

Oyun dünyasıyla iç içe olup da Nathan Drake karakterini ve Uncharted serisini bilmeyen yoktur. Oyun serisi boyunca şansın yüzüne başka bir tarafıyla güldüğü Nathan ağabeyimiz, eğer aksilikler yakasını bırakırsa, beyaz perdeye de gelecek. Aksilikler yakasını bırakırsa diyoruz; çünkü ilk kez 2009 yılında gündeme gelen Uncharted beyaz perde uyarlamasının başı, 2011 yılından bu yana aksiliklerden bir türlü kurtulamamıştı. Halen de kurtulmuş değil. Yönetmen üzerine yönetmen değiştirilen projede, Shawn Levy ile mutlu sona çok yaklaşılmıştı. Ancak Sony Pictures, senarist Joe Carnahan tarafından yazılan senaryonun tamamlanmasından sonra fikir değiştirmişti. Nate ile Sully ikilisinin Uncharted 3: Drake's Deception oyunundaki tanışmalarına dayanan bir senaryo istenmişti. Bu bağlamda da Nathan Drake rolü için Tom Holland ile anlaşılmıştı.

Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde Shawn Levy tarafından yapılan açıklama ile artık filmin çekimlerinin başlanmasına çok yakın olduğunu öğrenmiş ve sevinmiştik. Ancak Aralık ayının sonlarına doğru Hollywood Report sitesi, Levy'nin projeden ayrıldığının haberini vermişti. Bir diğer deyişle, yeniden bir senarist arayışına girilecekti.

Neyse ki bu arayış fazla uzun sürmedi. Variety sitesinde yer alan haber ile Sony Pictures, Uncharted serisinin beyaz perde uyarlaması için 10 Cloverfield Lane Yönetmeni Dan Trachtenberg ile anlaşmaya varıldığını duyurdu. Arad ve Atlas Entertainment Production ortak üretimi olacak beyaz perde uyarlamasının başında da Charles Roven, Alex Gartner ve Ari ve Avi Arad gibi isimler bulunacak. Şimdilik Uncharted beyaz perde uyarlamasının çekimlerine ne zaman başlanacağı belirsizliğini koruyor ama halen başrol koltuğunda oturan Tom Holland'ın Spider-Man: Far From Home basın turunda yaptığı açıklamaya bakılırsa, bu Yaz başlanıp da yıl bitmeden tamamlanabilir.

Son olarak, yine Variety sitesi tarafından aktarılan bir diğer bilgi ise Uncharted beyaz perde uyarlamasının senaryosunun bir kez daha baştan yazıldığı yönünde. Daha önceden Smokin' Aces ve The A-Team yapımlarının senaristi Joe Carnahan ve Agents of Shield senaristi Rafe Judkins tarafından ayrı ayrı senaryolar yazılmıştı. Halihazırdaki yeni senaryo ise Jonathan Rosenberg ve Mark Walker tarafından kaleme alınmış. Şimdilik senaryo ile ilgili herhangi bir şey söylenmemiş olsa da daha önceden yapılan plana uygun olarak yine Nate ile Sully ikilisinin Uncharted 3: Drake's Deception oyunundaki tanışmalarına dayanan bir hikaye bizleri bekleyecek.