Uncharted Serisinin Satış İstatistikleri Açıklandı

Uncharted Serisinin Satış İstatistikleri Açıklandı

Sony yetkililerinden Shawn Layden, Fox Business'a yaptığı açıklamalarda 2007'den bu yana devam eden başarılı PlayStation oyun serileri Uncharted hakkında da bazı bilgiler verdi. 

Yapılan açıklamalara bakılırsa, bugüne kadarki piyasaya çıkan tüm Uncharted oyunları yani "Uncharted 1,2,3 ve PS Vita için geliştirilen Uncharted: Golden Abyss" toplamda 28 milyon adet satmış. Shawn Layden, Fox Business'a yaptığı bu açıklamaların devamında ise Uncharted 2: Among Thieves'den bu yana satışların yükselişte olduğunu da belirtti.

Uncharted serisinin yalnızca PlayStation konsoluna özel olarak geliştirilen bir oyun olduğu göz önüne alınırsa, mevcut satış istatistiklerinin oldukça başarılı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Ayrıca geçtiğimiz günlerde çıkış yapan Uncharted 4: A Thief's End'in beklenen satış miktarı ise 7 milyon adet ile 10 milyon adet arasında. Ayrıca Uncharted serisinin geliştiricisi olan Naughty Dog firmasının artık Android ve iOS platformuna da önem gösterdiğini son çıkan mobil oyunu Uncharted: Fortune Hunter'dan da görebiliyoruz.

YORUMLAR