Üniversite Seçimi Yapmadan Önce Yandex'e Bakın!

Üniversite Seçimi Yapmadan Önce Yandex'e Bakın!

Milyonlarca öğrenci YGS ve LYS sınavlarının ardından puanlarına göre en iyi üniversiteyi ve bölümü seçmeye uğraşıyor. Fakat üniversite seçimi yapmak sanıldığı kadar kolay değil.

Yandex milyonlarca öğrencini sevineceği güzel bir servisini yayına aldı. Bildiğiniz üzere önemli gelişmelerden servisleri ile asla geç kalmayan arama motoru bu sefer üniversite tercih rehberi hazırladı. Bu rehber ile tercih yapacak öğrencilerin işinin biraz daha kolaylaşacağı düşünülüyor. Bu adresten ulaşabileceğiniz servisi zorlanmadan ve ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Türkiye genelinde tüm üniversitelere ve bölümlere ulaşabileceğiniz tercih sayfası oldukça geniş kapsamlı ve sade tutulmuş. Yandex'in bu servisi yardımıyla üniversitelerin bölümleri, bölümlerin puanları, telefon numaraları, mail adresleri, fotoğrafları ve üniversiteyi tanıtıcı yazılara kolaylıkla ve güncel olarak ulaşabiliyorsunuz. Alfabe sırasına göre hazırlanmış liste arasından aramak istediğiniz üniversiteyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Dilerseniz uygun olan üniversiteleri ararken bölüm, şehir ve puan türlerine göre filtreleyip işinizi kolaylaştırma imkanınız da var.

Bölümler hakkında bilgilere de rahatlıkla erişebilirsiniz. Kontenjan, puan türü, taban ve tavan puanı, başarı sırası ve eğitim şekli gibi filtrelemeler üniversite arama servisinde olduğu gibi burada da mevcut. Üniversite bölümlerini dilerseniz anında tercihleriniz arasına ekleyebiliyorsunuz. Tercihlerinizi bitirdikten sonra listenize göz atabilir veya sosyal medya hesabınızdan arkadaşlarınız ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Matematik öğretmenlerimizin ilgisini çekebilir: BlackBerry'nin Yeni Telefonu Neden Kare?

YORUMLAR