Ünlü Popçu Simge Sağın’a Sahte Hesap Şoku!

Ünlü Popçu Simge Sağın’a Sahte Hesap Şoku!

Türk popunun ünlü isimlerden Simge Sağın, dolandırıcıların hedefi oldu. Kötü niyetli bir kişinin, Sağın’ın adını kullanarak açtığı sahte Facebook hesabından birçok ünlü isme mesaj attığı ortaya çıktı.

Siber suçlular uyguladıkları dolandırıcılık yöntemleriyle bu kadar da olmaz dedirtiyor. Şarkıcı Simge Sağın, sosyal medyada kendisini ‘Simge’ olarak tanıtıp ünlü isimlere mesaj atan dolandırıcı ile mahkemelik oldu. 

Özel bir havayolu şirketinde çalıştığı tespit edilen kişinin, açtığı sahte hesapla sosyetenin ünlü erkeklerine, tanınmış birçok oyuncu ve müzisyene mesajlar atıp onlarla tanışmak için iletişime geçtiği belirlendi.

Dolandırıcının sahte hesap üzerinden yaptığı konuşmaları delil olarak mahkemeye sunan 37 yaşındaki şarkıcı, bu tür yazışmalarla kendisine zarar verildiğini söyleyerek, adını kullanan ve yazışmaları yapan kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Twitter ve Instagram dışında başka bir sosyal medya hesabı kullanmadığını ifade eden Sağın, mahkeme sürecinin devam ettiğini belirtti.

Aynı olmasa da, benzer bir durum ünlü şarkıcı Can Bonomo’nun da başına gelmişti. Bu yılın başlarında Bonomo’nun 2011 yılında hayatını kaybeden annesinin Facebook hesabını hackleyen korsanlar, şarkıcıdan para istemişti. Annesinin hesabından gelen mesajla neye uğradığını şaşıran Bonomo, mesajın ekran görüntüsünü alarak sosyal medyadan takipçileriyle paylaşmıştı.