Ünlü Rapçi Klip Çekerken Uçaktan Düşerek Hayatını Kaybetti

Jon James McMurray klip

Genelde uçakta çektiği kliplerle tanınan ve önemli bir hayran kitlesine sahip olan Kanadalı rapçi Jon James McMurray, klip çekerken uçaktan düşerek hayatını kaybetti. Murray’ın uçağın türbülansa girmesi sonucu düştüğü ve heyecandan paraşütünü açamadığı söylendi.

Kanada’da oldukça tanınan Jon James McMurray, kliplerini genellikle uçaklarda çekiyordu. Son şarkısı için yine uçakta bir klip çekmek isteyen rapçi, Kanada’nın British Colombia eyaletine gitti. Arkadaşlarıyla birlikte Cessna tipi uçağa binerek, önemli bir yüksekliğe çıkan McMurray, çekimler için uçağın kanadına çıktı.

Rapçinin ve arkadaşlarının uçağın kanadından olduğu sırada Cessna tipi uçak türbülansa girerek, sallanmaya başladı. Pilotun da uçağın kontrolünü sağlamaması sonucunda McMurray tökezledi ve kanatta aşağıya hızlıca düşmeye başladı. McMurray’nin heyecanla paraşütünü açamadığını açıklayan arkadaşları, genç şarkıcının yere çakıldığını ve olay yerinde öldüğünü açıkladılar.

Öldü mü?

Ünlü rapçi klip çekimlerinden önce, yukarıda gördüğünüz videoyu yayınlamıştı. Videoda uçaklarında küçük bir teknik arıza olduğunu ve arızanın giderilmesinden sonra uçuşa başlayacaklarını belirten McMurray, “Birkaç saatlik gecikme yaşayacağız. Bir süre ortalıkta olmayabilirim. ‘Öldü mü bu?’ diye düşünmeyin” demişti.

Instagram adresi üzerinden paylaştığı videolarda çekim öncesinde oldukça heyecanlı ve neşeli olduğu görülen Jon James McMurray, çekimler sırasındaysa beklenmedik bir trajediyse karşılaşmış oldu.