Ünlü Restoran Zinciri Taco Bell, Mobil Cihazlar Üzerinden Sipariş Almaya Başlıyor

Ünlü Restoran Zinciri Taco Bell, Mobil Cihazlar Üzerinden Sipariş Almaya Başlıyor

Ünlü Amerikan fast food restoran zinciri Taco Bell, mobil cihazlar üzerinden sipariş almaya başlıyor.

Ülkemizde de Yemeksepeti gibi örnekleri bulunan, online olarak yemek siparişi verilen sistemlerinin bir benzerini müşterilerine sunmaya hazırlanan Taco Bell firması, dersine iyi çalışmışa benziyor. Piyasaya sürmeyi planladıkları mobil uygulama ile menülerinde bulunan bütün ürünleri müşterilerinin beğenisine sunacak olan firma, müşterilerin ileriye dönük sipariş verebilmelerine de olanak sağlayacak.

Ancak işin inginç yanı, ne firmanın mobil sistemler üzerinden sipariş alacak olması, ne de ileriye dönük sipariş verebiliyor olmamız. Asıl ilginç olan, firmanın bu sistemi duyurmak için sosyal medya profilleri üzerinde yürütmekte olduğu kampanya. Firma, uzun süreli bir planlamanın sonucu olarak, Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler ağlar üzerinde bulunan profillerinde karartma yoluna gitmiş ve profillerini sıfırlamış durumda. Yeni mobil sistemlerini duyurmak için böyle ilginç bir yol seçen Taco Bell yetkilileri, Twitter üzerinde yaklaşık olarak 1.5 milyon takipçisini ve 40 bin tweet'ini silmiş.

İşin diğer bir ilginç yanı ise, firma yetkilileri tarafından yeni sistemlerini tanıtmak amacıyla basın davetiyeleri de gönderilmeye başlanmış. İlerleyen günlerde ne gibi bir sürpriz ile karşılaşıcağımızı bilmiyoruz. Ancak bu durumun gerçekten garip olduğunu rahatlıkla söylebiliriz.

Battlefield 5 İçin 2016'yı Beklememiz Gerekecek

YORUMLAR