Ünlü Sosyal Medya Fenomeni Gözaltına Alındı

Simge Barankoğlu

Sosyal medyaya yönelik sıkı takip ederken, gözaltına alınanlar kervanına İzmir’de yaşayan ve yayınladığı videolarla yüz binlerce takipçiye ulaşan Simge Barankoğlu da katıldı. Barankoğlu’nun, yasadışı ürünlerin reklamını yapmak suçlamasıyla gözaltına alındığı iddia edildi.

Sosyal medya platformların geçen yılın en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi olan Simge Barankoğlu, yayınladığı “Örümcek koktun mu, yılan korktun mu?” videolarıyla ünlenmişti. Ansızın akıma dönüşen video, Barankoğlu’na beklemediği bir popülerlik kazandırmış, televizyon programlarına çıkmasını bile sağlamıştı.

15 saniyelik bir videoyla Beyaz Show’a dahi konuk olarak katılan Simge Barankoğlu, satışı yasak olan ürünlerin satışını yapmak suçlamasıyla gözaltına alındı. 635 bin takipçisi olan Instagram hesabı üzerinden elektronik sigara reklamı yaptığı tespit edilen 23 yaşındaki Simge Barankoğlu, İzmir’de yaşıyordu. Konuyla ilgili Simge Barankoğlu tarafından açıklama gelmezken, konunun detaylarına ya da adli sürece dair detaylı bilgiler ortaya çıkmadı.

Yakın zaman önce düzenlenen bir başka operasyonda, İzmir'de yaşayan bir başka sosyal medya fenomeni Bulut Altuğ ya da internette bilinen ismiyle Gagabulut, reşit olmayan kişilere para karşılığında müstehcen hareketler yapmak suçlamasıyla gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.