Ünlü Sporcu Maaşını Bitcoin ile Alacak!

Ünlü Sporcu Maaşını Bitcoin ile Alacak!

Son dönemde yükselişe geçen Bitcoin, ekonomiyi olduğu kadar spor dünyasını da etkisi altına alıyor. Danimarkalı bir profesyonel buz hokeyi oyuncusu olan Nikolaj Rosenthal, bundan sonra maaşını sadece Bitcoin ile alacak.

Kopenhag şehrinin buz hokeyi takımı Rungsted'de oynayan Rosenthal, maaşını Bitcoin olarak alan ilk profesyonel sporcu ünvanına sahip oldu.

bitcoin ile maaş alacak

Kripto para piyasasına duyduğu ilgiyle de bilinen yıldız oyuncu, bunun bir devrim olduğunu düşünüyor. "Bu projenin ve getirdiği fırsatların bir parçası olmak çok ilginç olacak" diyen Rosenthal, buna rağmen işini sağlamaya almayı da ihmal etmemiş.

Popüler kripto para biriminin fiyatının sıfırlanma tehlikesine karşı maaşını sigortalattığını söyleyen sporcu, bu deneyimi yaşamanın heyecan verici olduğunu belirtiyor.

Öte yandan Rosenthal'ın forma giydiği Rungsted buz hokeyi takımı, Danimarka'da 'Bitcoin takımı' olarak tanımlanıyor. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Danimarkalı Bitcoin milyarderi Niklas Nikolajsen, Rungsted takımına sponsor olmuş ve stadyumun adı "Bitcoin Arena" olarak değiştirilmişti.

Yaklaşık üç ay önce Türkiye'de de benzer bir durum yaşanmış ve Sakarya amatör küme futbol kulübü olan Harunustaspor, Dünya'da bir ilki gerçekleştirerek 22 yaşındaki Ömer Faruk Kıroğlu'nu 0.0524 Bitcoin (2000 TL)  karşılığında transfer etmişti.

YORUMLAR