Ünlü Yatırımcı: Bitcoin 250 Bin Dolar Olacak

Ünlü Yatırımcı Bitcoin 250 Bin Dolar Olacak

Kimine göre internet mucizesi, kimine göre ise geleceği olmayan bir balon.. Bir ara 6 bin dolara kadar gerileyen, ancak daha sonra kendini toparlayarak 10 bin dolar barajını zorlayan Bitcoin hakkında çok çarpıcı bir yorum daha geldi.

Geçtiğimiz günlerde İran Merkez Bankası'nın ülkedeki diğer bankaların Bitcoin kullanmasını yasaklamasıyla hareketli günler geçiren kriptokrasi, üzerindeki kara bulutları dağıtmakta bir hayli zorluk çekiyor.

ABD'nin Manhatten şehrinde düzenlenen Intelligence Squared etkinliğinde konuşan ünlü yatırımcı ve girişimci Tim Draper, Bitcoin'in internetten, Demir Çağı'ndan, Rönesans'tan ve Sanayi Devrimi'nden çok daha büyük olduğunu söyledi.

Tim Draper

"Bu bütün dünyayı etkileyecek ve hayal ettiğinizden daha hızlı ve daha yaygın bir şekilde büyüyecek" diyen Draper, Bitcoin’in dört yıl içerisinde 250 bin dolar seviyesine çıkacağını düşünüyor.

Kripto para birimlerinin hayatın merkezine konumlanacağını söyleyen ünlü milyarder, oldukça çarpıcı bir öngörüde bulunuyor: "Beş yıl içinde itibari para ile kahve almaya çalışacaksınız ve size gülecekler çünkü kripto para kullanmıyor olacaksınız"

2014 yılında ABD Marshals Hizmeti açık artırmaları sırasında 30 bin Bitcoin alan Draper, Aralık ayında verdiği demeçte kripto paralarını hala elinde tuttuğunu söylemişti. Draper'ın elinde Bitcoin'lerin yaklaşık 268 milyon dolar değerinde olduğu söyleniyor.

ABD'li girişimci, Bitcoin'deki yatırımlarının Tesla, Hotmail ve Skype’taki ilk yatırımlarına kıyasla çok daha büyük olduğunu söyledi. Traper, daha önce de Bitcoin'e ilk görüşte aşık olduğunu ve kripto paraların internetin icadından bu yana en büyük teknoloji olduğunu ifade etmişti.

Geçtiğimiz yıl inanılmaz bir şekilde yükselen ve 20 bin dolara kadar çıkan Bitcoin, 2018 yılına kötü bir giriş yapmıştı. Son dönemde kendini biraz olsun toparlamış olsa da, ani değer kaybıyla yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan kripto para birimi,  şu anda 8.884,79 dolardan işlem görüyor.