Ünlü Yayıncı 2018'de 10 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

ninja 10 milyon dolar

2018’in en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi olan Twitch yayıncısı Ninja, popülerliğini paraya dönüştürmeyi başardı. Pazartesi günü CNN ile röportaj gerçekleştiren Tyler Blevins ya da bilinen diğer ismiyle Ninja, 2018 yılında sadece Fortnite: Battle Royale oynayarak, 10 milyon dolara yakın gelir elde ettiğini söyledi.

Blevins, canlı yayın platformu Twitch üzerinde 12.5 milyondan fazla takipçisiyle platformun en ünlüsü konumundayken, video izleme sitesi YouTube’ta da 20 milyon kişi tarafından takip ediliyordu. Devasa takipçi sayıları sebebiyle her yayını ve videosu milyonlara ulaşan Blevins, röportaj sırasında gelirlerinin büyük kısmını YouTube ve Twitch üzerindeki reklamlardan elde ettiğini belirtti. Reklamların yanı sıra Samsung ve Red Bull ile yaptığı sponsorluk anlaşmalarından da önemli gelirler elde ettiğinin altını çizdi.

Fortnite’ın oyuncu sayısının artmasıyla izleyici sayısında önemli artışlar yakalayan Ninja, asıl büyük atılımını, ünlü müzisyen Drake ile yaptığı canlı yayın sonrasında kazanmıştı. Drake ile yaptığı yayın 600,000’den fazla kişi tarafından izlenen Ninja, Twitch izlenme rekoru kırarak, birçok haber sitesine ve gazeteye çıkmış, izleyici kitlesini katlamıştı.