Ünlü Yönetmen Apple'ı İfşa Etti: Kötü Karakterlerin iPhone Kullanması Yasak

Apple'ın ilginç bir yasağı ortaya çıktı.

Hollywood'daki ürün yerleştirmeleri gayet doğal olsa da bazı durumlar Apple'ın hoşuna gitmiyor. Kullanıcılar karşısında itibarını kaybetmek istemeyen Apple'ın ilginç bir yasağı ortaya çıktı.

Yeni iPhone Almayı Düşünüyorsanız Bekleyin! İşte Sebebi

Star Wars: The Last Jedi ve Knives Out gibi filmlerin yönetmeni ünlü isim Rian Johnson, film içerisindeki iPhone ürün yerleştirme fırsatları hakkında ilginç bir bilgi paylaştı. Apple'ın normal şartlarda ürün yasağı koymadığını söyleyen Johnson, kötü karakterlerin Apple cihazlarını kullanmasına izin verilmediğini belirtti.

"Apple, filmlerde iPhone'ları kullanmanıza izin veriyor ancak kötü adamların kamera karşısında iPhone'u olamaz. Apple, kötü karakterlerin cihazlarını kullanmasına izin vermiyor."

En İyi Işık Yoksa Apple Logosu da Yok!

Aslında Apple'ın cihazları nasıl kullanıldığı, tasvir edildiği ve fotoğraflandığı hakkında katı kurallara sahip olduğu eskiden beri biliniyor. Ticari markaların ve telif haklarının kullanma yönergesinin bir parçası olarak Apple, ürünlerinin yalnızca Apple Inc.'e olumlu olacaksa en iyi ışıkta gösterilmesi gerektiğini söylüyor.

Apple'ın "Marka Bilinci" Göze Batıyor mu?

Yine de Apple gibi bir markanın bu tarz önlemler almasının doğal olduğunu söyleyenler de var. Apple'ın üretim bandında yaşadığı yaratıcılık sorunları göz önüne alındığında, şirketin itibarına sıkı sıkıya bağlı kalmak istediği açıkça görülüyor.
 

YORUMLAR