Ünlü YouTuber Desmond 'Etika' Amofah Ölü Bulundu

Popüler YouTuber Desmond 'Etika' Amofah Ölü Bulundu

Minecraft ve Nintendo videoları ile tanınan ünlü YouTuber Desmond "Etika" Amofah, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) New York eyaletinde ölü bulundu.

New York Polis Departmanı (NYPD) bugün yaptığı açıklamada, "Etika" olarak bilinen popüler YouTuber Desmond Amofah'ın ölü bulunduğunu söyledi. 

Geçtiğimiz hafta intiharla ilgili düşüncelerini paylaştığı bir video yayınladıktan sonra kayıplara karışan Amofah, 20 Haziran’dan bu yana aranıyordu. Söz konusu video, daha sonra platformun topluluk kurallarını ihlal ettiği için YouTube tarafından kaldırıldı.

Amofah’ın eşyalarının cumartesi gecesi Manhattan Köprüsü’nün yakınında bulunduğunu açıklayan NYPD, bölgede yapılan aramaların ardından ünlü YouTuber’ın cansız bedenine ulaştı.

Desmond 'Etika' Amofah

Eğlenceli oyun videolarıyla tanınan Amofah, bir süredir zihinsel sağlık sorunları ile mücadele ediyordu. Ekim 2018'de YouTube kanalına pornografik içerik yüklediği için platformun yönergelerini ihlal eden Amofah, kanalının kapatılmasının ardından, “ölmek istediğini” dile getirmişti.

29 yaşında hayatını kaybeden ünlü YouTuber, geçtiğimiz nisan ayında intihar teşebbüsü sebebiyle gözaltına alınmıştı. Daha sonra Brooklyn’de bir hastaneye yatırılan Amofah, mayıs ayında ise bir polis memuruna saldırmıştı.

YouTube Creators, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Amofah’ın sevdiklerine ve hayranlarına başsağlığı diledi. Amofah’ın platformun en sevilen içerik oluşturucularından bir tanesi olduğunu söyleyen YouTube, devamında attığı tweet’te zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele eden kişiler için bir yardım hattı paylaştı.