Ünlü YouTuber, Uzaya Gönderdiği Ekmeğin Tadına Baktı

Ünlü YouTuber, Uzaya Ekmek Gönderip Tadına Baktı

Ünlü İngiliz YouTuber Tom Scott, çektiği ilginç videolara bir yenisini daha ekledi. 33 yaşındaki sosyal medya fenomeni uzaya sarımsaklı ekmek gönderdi.

YouTube'da 1 milyondan fazla takipçisi bulunan Tom Scott, İngiltere'nin en popüler isimlerinden bir tanesi. Meraklı ve araştırmacı kişiliğiyle tanınan YouTuber, bu sefer de sarımsaklı bir ekmeğin uzaya gidip geldiğinde nasıl bir tada sahip olacağını merak etti.

uzaya ekmek gönderen youtuber

Scott, yüksek irtifa balonları konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Random Engineering'den Steve Randall ve 'My Hero Kitchen'ın ana kahramanı olan Barry Lewis ile bu kahramanca görevi gerçekleştirmek için bir araya geldi.

Sarımsaklı ekmeği bir balon vasıtasıyla yerden 35 kilometre yüksekliğe çıkaran ünlü YouTuber, GPS ve kameralar yardımıyla ekmeğin uzaydaki yolcuğulunu anbean takip etti. Balon, atmosferi terk ettiğinde planlandığı gibi patladı ve strafor kutuya konulan ekmek paraşüt ile sorunsuz bir şekilde iniş yaptı.

Yaklaşık 3 saatin ardından dünyaya geri dönen sarımsaklı ekmeği bir güzel mideye indiren ekip, ekmeğin en az taze bir ekmek kadar lezzetli olduğunu ifade etti. 

Sarımsaklı ekmeğin uzay macerasını YouTube kanalına yüklediği video ile paylaşan Scott,  bunun gibi daha birçok videonun da yolda olduğunu müjdeledi.

İngiliz YouTuber'ın yüklediği video, sadece iki gün içinde 2 milyondan fazla kez izlendi.