Ünlüler Neden Akıllı Telefonları Tercih Etmiyorlar?

Ünlüler Neden Akıllı Telefonları Tercih Etmiyorlar?

Çok paraları olmasına rağmen çoğu ünlü akıllı telefonları tercih etmiyor, hatta halen daha akıllı telefonlara geçiş yapmış değiller. Akıllı telefon kullanmayan ünlüler daha çok kapaklı telefonlara yöneliyor. Peki, neden?

Günümüzde akıllı telefonlarla haşır neşir olmayan birey sayısı oldukça azaldı. Metroda, otobüste, dolmuşta kısaca toplu taşımanın olduğu her yerde insanlar vakitlerini akıllı telefonlarla geçiriyor. Artık kafasını telefonuna eğmemiş birey sayısı oldukça az. Bu nadir insanlara arasında yer alan milyarder iş adamı Danny Groner, akıllı telefon sahibi olmamaktan gurur duyuyor. Silikon vadisinde müdürlük yapan Groner, hayatı teknoloji ile çevrelenmiş olmasına rağmen akıllı telefonları elinin tersiyle itmiş ve kapaklı eski moda telefonlara yönelmiş.

32 yaşında olan Groner, Silikon Vadisinde yer alan bir şirkette müdürlük yapıyor ve hayatı teknoloji ile çevrelenmiş durumda. Akıllı telefonları neden reddettiğini açıklayan Groner, "Enerjimin tükenmesinden korkuyorum. Günde 13-14 saat ekran başındayım. Bu bana yeter. 17 saate çıkarmam gerekmiyor." şeklinde açıklamalar yapıyor. Akıllı telefonlardan uzak kalındığında daha verimli iş yapıldığına inanan Groner, herkesin kendisi gibi olmaması gerektiğine de vurgu yapıyor. Groner'in haricinde şarkıcı Rihanna'nın,aktrist Scarlett Johansson'un ve bir çok Hollywood yıldızının halen kapaklı telefon kullandığını belirtelim. 

Akıllı Telefonlar En Etkili Cihazlar Arasında

Konuyla ilgili araştırma yapan bir grup, farklı meslek dallarını kapsayan bir araştırma yaparak felaketin boyutunu gözler önüne seriyor. Televizyon ve bilgisayar kullanımını da hesaba katan araştırmacılar, tüm cihazların içerisinde akıllı telefonların en etkili cihaz olduğunu ortaya çıkardı. Konuyla ilgili açıklama yapan Harvard Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Dr. Holly Parker, kapaklı telefonların iş ve ev hayatı arasındaki çizginin belirlenmesinde en önemli rolü oynadığını belirtiyor. 

Kontrol Gerçekten Sizde Mi?

Kapaklı telefon kullanımının artış göstermesi, akıllı telefonların artışına bir tepki gibi düşünülse de kontrolün gerçekten bireyde olduğu anlamına gelmiyor. Herhangi bir şekilde telefona sahip olan bir bireyin kontrolün gerçekten kendinde olduğunu göstermesi gerekiyor. Bunu göstermenin en iyi yolu tabiki telefonu her an yanında taşımaması. Ancak, böyle bir hareketin ciddi bir disiplin istediği de göz ardı edilemez. Bunu başaran bireyler günlük hayatlarında daha mutlu oluyor. 

Gece yatmadan önce telefonu kontrol etmek ve telefonu sürekli baş ucumuzda tutmak gibi alışkanlıkların sıradanlaştığı günümüzde biraz önce dediklerimiz hayal gibi durduğu da söylenebilir.

Samsung Yeni Nesil Tabletlere İris Tarama Güvenliği Getiriyor

eBay'da Ortaya Çıkan Esrarengiz Bir iPhone 50 Bin Dolara Alıcı Buldu

YORUMLAR