Ünlülerin Yeni Sosyal Platformu: Facebook Mentions

Ünlülerin Yeni Sosyal Platformu: Facebook Mentions

Facebook dünya üzerinde en çok kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından bir tanesi. Toplamda 1.2 milyar kullanıcısı olan bu devasa platform Mentions uygulaması ile hedef kitlesini bölümlendirip, daha özel içerikler yaratılabilen bir ağ kurmayı hedefliyor.

Facebook tarafından yakın zamanda sunulan bu uygulama ünlüler, oyuncular ve sporcular arasında bir ağ oluşturmak üzere tasarlanmış olmasıyla dikkat çekiyor. Yani bir başka deyişle Mentions uygulaması daha elit bir zümreye hitap etmek için tasarlanmış. Adından da anlaşılacağı gibi Twitter’daki mention konseptine benzeri bir deneyim sunmayı amaçlayan bu uygulama sayesinde kullanıcılar en popüler Facebook konularını da takip edebilecekler.

Elbette bu uygulama Facebook’un temel özelliklerini de içerecek şekilde tasarlanmış. Bir başka deyişle durum paylaşımı, fotoğraf paylaşımı ve çeşitli güncellemeler yine Mentions üzerinden yapılabiliyor. Uygulama sadece lisans verilmiş sanatçı hesaplarını içerecek. Yani sahte hesap gibi bir tehlikesi asla bulunmuyor.

Uygulamanın en fazla dikkat çeken yanlarından bir tanesi de kullanıcılara hayran kitleleriyle etkileşim şansı tanıması. Bu özelliği kullanarak ünlü isimlerle birebir bağlantıya geçme şansına sahip oluyorsunuz. Uygulama şu an sadece ABD’de onaylanmış fakat yakın zamanda diğer ülkelerde de kullanılabilir olacak.

YORUMLAR