USB Type C 3.1 Teknolojik Alışkanlıklarımızı Nasıl Değiştirecek?

USB Type C 3.1 Teknolojik Alışkanlıklarımızı Nasıl Değiştirecek?

USB-C 3.1'in en büyük derdimiz olan ters takma sorunumuza bir çare getirecek sanıyorsanız, teknolojiyi biraz hafife alıyorsunuz demektir. USB-C 3.1 bunun çok ötesine geçiyor ve artık 2015 yılında her cihazda var olmaya hazır. Yeni standart USB Type-C 3.1, tek kablo üzerinden 100Watt enerji beslemesi yapabiliyor. Bunun son derece hızlı bir şarj süresi demek olduğunu belirtmekte fayda var. Cihaz ne olursa olsun, en az yüzde 35 daha hızlı şarj olabilecek. USB-C 3.1 transfer hızı olarak 10Gbps (1250MB/sn) ile bağlandığı her cihazın tam kapasiteyle çalışmasına da olanak verecek. Öte yandan USB Type-C 3.1, görüntü bağdaştırıcılar için DisplayPort özelliği de taşıyor. Bu şu manaya geliyor, artık dizüstü bilgisayarımıza veya masaüstümüze USB portu üzerinden 4K monitörler bağlamak mümkün olabilecek.

USB Type C 3.1 yeni MacBook ile Apple kullanıcılarıyla tanıştığında tepki toplamıştı. Apple üzerinde bu girişi kullanmak için pek çok adaptör gerekliliği sinir bozucu olarak tanımlanmıştı. Ancak tüm eleştirilere rağmen 2015 yılının yaz aylarından itibaren USB Type C 3.1, tüm harici belleklerin standardı olacak. Özellikle 2015’in ilk yarısından sonra akıllı telefonlarında bu sistemi kullanacağını belirtmek gerek.

Kısaca yeni USB standardı USB Type C 3.1, bu sene sonunda bizim için yeni olmaktan çıkacak. Teknoloji standardımız olacak.

Google'dan Android Cihazlara Yeni USB Teknolojisi

Windows 10, Yeni Nesil USB 3.1 Teknolojisini Destekleyecek

Yeni Apple MacBook Alacaksanız Bunları da Almak Zorundasınız

YORUMLAR