Üst Seviye Samsung Akıllı Telefonlarda Kablosuz Şarj Standart Olacak

Üst Seviye Samsung Akıllı Telefonlarda Kablosuz Şarj Standart Olacak

Dünya Mobil Kongresine sayılı günler kala, tanıtımı yapılacak olan telefonlar hakkında sızıntıların ve söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Yapılacak etkinlikler kapsamında yeni nesil üst seviye akıllı telefonu Galaxy S6'yı tanıtacak olan Samsung, kablosuz şarzla ilgili yeni dökümanlar paylaştı.


Galaxy S5 satışlarının istenileni verememesi üzerine, S6 modeli üzerinde çok titiz davranan Samsung, gerek metal malzeme kullanımı gerekse, şimşek gibi hızlı olacak sloganlarıyla telefona verdiği önemi gösteriyor. Galaxy S5'te 2800 mAh'lık bir batarya kullanan koreli firma, sızıntılara göre Galaxy S6'da 2600 mAh kapasitesinde bir pile yer verecek. Pil konusundaki gerilemeyi, daha verimli işlemci ve ekran gibi parçaların cihazda yer alacağı düşünülüyor. Samsung'un ayrı Galaxy S6'da kablosuz şarj desteği sunacağı da neredeyse netlik kazanan bilgilerden. Galaxy Note 4 ve Galaxy S5'te de bu özellikleri eklemiş olan Samsung, artık kablosuz şarjı standart bir özellik olarak tüm üst seviye akıllı cep telefonlarında sunacak.
Kablosuz iletişim ve güç aktarımını gelecekte olmazsa olmaz olarak gören Samsung, S5 ile yaptığı gibi Galaxy S6 ile birlikte de kullanıcılara kablosuz şarj modülünü de sunacak. Tabi telefonun kutusundan çıkmayan bir aksesuar ne derece kullanıcılar tarafından arzulanıp, satın alınır bilinmez. Kesin olan birşey var ki, er yada geç Tesla'nın mucidi olduğu kablosuz enerji aktarımı hayatımız her yerinde olacak.

YORUMLAR