Uygulama Savaşlarını Facebook ve Google Kazandı

Uygulama Savaşlarını Facebook ve Google Kazandı

Akıllı telefon kullanıcılarının hangi mobil uygulamaları en çok indirdikleri ve hangilerinde çok vakit geçirdiklerini ortaya çıkaran bir araştırma yapıldı. 

2014 yılının Kasım ve Aralık aylarında 2 bin akıllı telefon kullanıcısının denek olarak kullanıldığı araştırmaya göre, Facebook ve Google, uygulama mağazalarından en çok indirilen ve en çok kullanılan uygulamalara sahipler. Bu sonuçlar Google ve Facebook’a bağlı farklı başlıklardaki tüm uygulamaları kapsıyor.

Yapılan bu araştırma dün Forrester dergisinde yayınlandı. En çok kullanılan uygulamalar listesinde iMessage, Calendar ve Safari tarayıcısının yer almıyor olması ise dikkat çekici olarak değerlendirildi.

Araştırmaya göre, kullanıcılar mobil etkileşimde zamanlarının yüzde 13’ünü Facebook’da geçiriyorlar. Bu zamanın yüzde 11’inde doğrudan sosyal çevreleriyle iletişimde bulunmayı seçiyorlar. Geri kalan yüzde 2’lik zamanda sadece Facebook’da dolaşıyorlar. Messenger ve WhatsApp gibi uygulamalar da bu yüzde 11’lik orana dahil.

Google uygulamaları ise akıllı telefon kullanıcılarının zamanının yüzde 12’sini kapsıyor. Bunda en önemli etken ise YouTube olarak saptanmış. Ardından Google’a ait e-posta uygulamaları geliyor. Chrome ise kullanıcıların en çok kullandıkları mobil tarayıcı olarak liderliği elden bırakmıyor. 

Dropbox Android Uygulaması Güncellendi, Daha Şık Oldu

Sony Xperia Cihazlar İçin Android M Geliştirici Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR