Uzaktan Eğitim Dönemi Hakkında Genelge Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim dönemiyle ilgili genelge yayınladı. Uzaktan eğitim hakkında merak edilen detaylar haberimizde.

uzaktan-egitim-uzatildi-iste-aciklama

Okullar 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim ile açılacak. Uzaktan eğitim nasıl olacak? MEB, uzaktan eğitim genelgesi yayınladı. İşte uzaktan eğitim nasıl olacak? sorusun yanıtı.

Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak?

31 Ağustos 2020 Pazartesi günü itibarıyla uzaktan eğitim yoluyla 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ait eksik konu ve kazanımlara yönelik eğitim programı uygulamasına başlanacak.

Uzaktan eğitim 18 Eylül'e kadar sürdürülecek. Uzaktan eğitimde 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazır bulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksikliklerinin giderilmesine öncelik verilecek.

Geçen eğitim-öğretim yılının ikinci dönemine ait derslerin kritik konu ve kazanımlarına dair ders içerik videoları TRT EBA İlkokul TV, TRT EBA Ortaokul TV ve TRT EBA Lise TV kanallarında yayınlanacak.

EBA üzerinden sunulacak alt yapı ile açık kaynaklı diğer platformlar ve özel okulların kendi oluşturdukları platformlar üzerinden tüm öğretmenler tarafından canlı ders uygulamaları gerçekleştirilebilecek.

Canlı ders uygulamaları, öğrencilerin 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında devam edecekleri sınıfın öğretmenleri tarafından yapılacak. Uygulamanın hayata geçirilebilmesi için okullarda oluşacak şubelere 24-28 Ağustos tarihlerinde okul idareleri tarafından sınıf ve branş öğretmeni görevlendirilecek.

Sizler uzaktan eğitim hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR