Uzay İstasyonuna Gönderilen Mesaj Rekorlar Kitabına Nasıl Girer?

Uzay İstasyonuna Gönderilen Mesaj Rekorlar Kitabına Nasıl Girer?

Hyundai yeni arabası Genesis’i tanıtmak için farklı bir sosyal projeye imza attı. Tam 11 Genesis otomobil Nevada’da Delamar kurumuş göl yatağından Uzay İstasyonuna bir mesaj gönderdi. 

Houston’da yaşayan 13 yaşındaki Stephanie, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki babasına bir mesaj göndermek istedi. Bunun için farklı ve akılda kalıcı bir yöntemin tasarımını birkaç aydır kafasında tasarlayan küçük kıza yardım Hyundai’den geldi.

Çölü bir tuval olarak kullanmak küçük kızın hayaliydi, ancak bunu gerçekleştirmek için nasıl bir plan uygulayacağını bir türlü tasarlayamayan küçük kız sonunda Hyundai’in desteğiyle tam 11 Hyundai Genesis otomobil ile beraber babasına bir mesaj gönderdi.

Hyundai birkaç gün süren koreografi üzerinde iyice çalıştıktan sonra Nevada’da kurumuş bir göl olan Delamar’ı mesaj yazılacak en verimli alan olarak belirledi. Mesaj New York’ta bulunan Central Park’ın toplam alanından daha büyük. Guinness Rekorlar Kitabı’da mesajı şimdiye kadar dünya yüzeyini kullanarak yazılan en büyük mesaj olarak onayladı. Mesaj bir günden daha uzun bir sürede tamamlandı.

İzliyoruz. 

Gece Dünya Uzaydan Nasıl Gözüküyor?

Dünyayı Bir de Uzay İstasyonundan Seyredin

Akıllı Saatler Arabanızı da Kontrol Edecek

YORUMLAR