Uzay Rekabeti Asfalta İniyor, Virgin Elektrikli Araba Yapıyor

Uzay Rekabeti Asfalta İniyor, Virgin Elektrikli Araba Yapıyor

Virgin’in CEO’su milyarder iş adamı Richard Branson, Tesla ile uzaydaki rekabeti asfalta indiriyor. Branson’un fikri elektrikli araba piyasasını Tesla ile rakip olarak daha canlı tutmak.Bloomberg TV kanalında yapılan bir röportaj esnasında dünya devi Virgin Medya’nın CEO’su Richard Branson elektrikli araba sektörüne gireceklerini ve Tesla’ya rakip olacaklarını açıkladı. Tesla ve Virgin uzayla ilgili de rakip çalışmalara imza atıyor. Aslında bu rekabetin getirdiği teknolojik bir bereketin olduğu da yadsınamaz. Virgin Galactic ve SpaceX programları uzay yarışının daha hareketlenmesine yol açıyorlar.

Aynı durum Virgin elektrikli ara yapımına başlarsa da baş gösterecek. Rekabetin getirdiği teknolojik atılımlar her iki şirketin ve elektrikli arabaların geleceğini kökünden değiştirebilir.

Virgin elektrikli araba üretmeye karar verdi ancak Richard Branson bunun için ne zaman başlama işareti verileceğini söylemedi. Tesla’nın yıllardır elektrikli araba sektöründe olması ve hatırı sayılır derecede başarılı ürünlerle piyasada olması bakalım milyarder Richard Branson’u ne kadar zorlayacak

Virgin Galactic Uzay Limanı Açıldı

SpaceX ile İnternete Uzaydan Bağlanmak Hayal Olmaktan Çıkıyor

Tesla'dan Model S İçin Eşi Görülmemiş Kontrol Paneli

YORUMLAR